Jikiya Antalyasporni tark etmaydi – agent
Antalyaspor himoyachisi Georgiy Jikiyaning agenti Vladimir Kuzmichyov futbolchining kelajagi haqida tarqalgan mish-mishlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Jikiyaning sog‘lig‘i yaxshi, va klub uni qo‘llab-quvvatlamoqda.
So‘nggi o‘yinlarda himoyachining maydonga tushmasligiga sabab kichik jarohat bo‘lgan. Hozirda u tiklanib, navbatdagi uchrashuvga tayyorlanmoqda.
Avvalroq ommaviy axborot vositalarida turk klubi Jikiyani tark etishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Biroq agentning ma’lum qilishicha, bunday xabarlar asossiz bo‘lishi mumkin.
Jikiyaning Antalyaspor bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha davom etadi. Shuningdek, Jikiya bu mavsum Turkiya chempionatida 12 ta o‘yinda qatnashib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.

Джикия не покинет Антальяспор – агент
Агент защитника Антальяспора Георгия Джикия Владимира Кузьмичёва прокомментировал слухи о будущем футболиста. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам агента, здоровье Джикии в порядке, и клуб его поддерживает.
Причиной отсутствия защитника на последних матчах стала небольшая травма. Сейчас он восстанавливается и готовится к следующей игре.
Ранее в СМИ появлялись сообщения о возможном уходе Джикии из турецкого клуба. Однако, по словам агента, такие сообщения могут быть необоснованными.
Действующий контракт Джикии с Антальяспором действует до середины 2027 года. Также в этом сезоне Джикия принял участие в 12 матчах чемпионата Турции и забил 2 гола.