"Antalyaspor" jamoasi himoyachisi Georgiy Jikiyaning kelajagi haqida uning agenti Vladimir Kuzmichyov izoh berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar tarqatdi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, futbolchining sog‘lig‘i yaxshi va klub unga ishonch bildirmoqda.
Oxirgi o‘yinlarda Jikiyaning maydonga tushmagani kichik jarohat bilan bog‘liq bo‘lgan. Hozirda u to‘liq tiklangan va yaqinlashib kelayotgan uchrashuvda jamoa tarkibida maydonga tushishi kutilmoqda.
Avvalroq ommaviy axborot vositalarida "Antalyaspor" Jikiyani tarkibdan chiqarishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Shunga qaramay, agentning so‘zlari bu mish-mishlarni rad etmoqda.
Jikiya Turkiya Superligasining joriy mavsumida 12 ta uchrashuvda qatnashib, ikki marta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Futbolchining "Antalyaspor" bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha davom etadi.

Травма Джикии зажила, он возвращается на поле
Агент защитника команды "Антальяспор" Георгия Джикии Владимир Кузьмичёв прокомментировал будущее футболиста. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом также сообщил euro-football.ru. По словам агента, здоровье футболиста в порядке, и клуб доверяет ему.
Отсутствие Джикии на последних матчах было связано с небольшой травмой. Сейчас он полностью восстановился и ожидается, что в ближайшей игре выйдет на поле в составе команды.
Ранее в СМИ распространялись слухи о возможном исключении Джикии из состава "Антальяспора". Тем не менее, слова агента опровергают эти слухи.
В текущем сезоне Суперлиги Турции Джикия принял участие в 12 матчах и забил два гола. Действующий контракт футболиста с "Антальяспором" действует до середины 2027 года.