«Manchester Yunayted» safarda «Arsenal»ni mag‘lub etdi
Angliya Premer-ligasining 23-turida Londonda kutilgan katta to‘qnashuv o‘ta qiziqarli va dramatik tarzda o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
«Manchester Yunayted» safarda «Arsenal»ni 3:2 hisobida mag‘lub etib, muhim uch ochkoni qo‘lga kiritdi. Uchrashuvning hal qiluvchi lahzasi 87-daqiqada Mateus Kunyaning goli bilan belgilandi.
O‘yindan so‘ng «Manchester Yunayted» bosh murabbiyi Maykl Kerrik jamoaning mehnati va xarakterini yuqori baholab, futbolchilarining o‘yinda ko‘rsatgan fidoyiligidan mamnun ekanini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu uchrashuv jamoa uchun juda og‘ir kechgan.
Bunga raqibning bosimi, o‘yindagi yuqori shiddat va har bir vaziyatda maksimal diqqat talab qilinishi sabab bo‘lgan. Kerrik bu safar g‘alaba uchun jamoa avvalgi o‘yinlarga nisbatan ko‘proq kuch va sabr sarflaganini alohida qayd etdi.
«Yigitlar g‘alaba uchun katta kuch sarfladi. Men ular bilan faxrlanaman.
Bugungi o‘yin o‘tgan haftadagidan ancha qiyin bo‘ldi. O‘tgan hafta o‘z ritmimizda o‘ynagan bo‘lsak, bu safar muvaffaqiyatga erishish uchun ko‘proq harakat qilishga to‘g‘ri keldi», — dedi Kerrik.
Ma’lumot uchun, 17-yanvar kuni «Manchester Yunayted» o‘z maydonida «Manchester Siti»ni 2:0 hisobida mag‘lub etgan edi. Ushbu safar esa «Arsenal» ustidan qo‘lga kiritilgan g‘alaba jamoa uchun yana bir katta psixologik turtki bo‘lib xizmat qildi.
Shu tariqa, «Manchester Yunayted» ketma-ket ikki kuchli raqib bilan o‘yinlardan muvaffaqiyatli o‘tdi. Eng muhimi, jamoa nafaqat natija, balki xarakter, iroda va so‘nggi daqiqalarda ham kurashni davom ettirish qobiliyati bilan muxlislarni xursand qilmoqda.
Mazkur g‘alabalar jamoaning chempionatdagi pozitsiyasini mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etmoqda.

«Манчестер Юнайтед» выиграл у «Арсенала» в гостях
В 23-м туре Английской Премьер-лиги ожидаемое большое противостояние в Лондоне прошло очень интересно и драматично. Об этом сообщает Zamin.uz.
«Манчестер Юнайтед» на выезде обыграл «Арсенал» со счётом 3:2, завоевав важные три очка. Решающий момент встречи наступил на 87-й минуте благодаря голу Матеуса Куньи.
После матча главный тренер «Манчестер Юнайтед» Майкл Керрик высоко оценил труд и характер команды, подчеркнув своё удовлетворение самоотдачей игроков в игре. По его словам, этот матч был очень тяжёлым для команды.
Это было связано с давлением соперника, высоким темпом игры и необходимостью максимальной концентрации в каждой ситуации. Керрик отметил, что на этот раз команда приложила больше сил и терпения, чем в предыдущих играх, чтобы добиться победы.
«Ребята приложили большие усилия ради победы. Я горжусь ими.
Сегодняшняя игра была намного сложнее, чем на прошлой неделе. Если на прошлой неделе мы играли в своём ритме, то на этот раз для успеха пришлось приложить больше усилий», — сказал Керрик.
Для справки, 17 января «Манчестер Юнайтед» на своём поле обыграл «Манчестер Сити» со счётом 2:0. Эта победа над «Арсеналом» стала ещё одним важным психологическим толчком для команды.
Таким образом, «Манчестер Юнайтед» успешно прошёл два матча подряд против сильных соперников. Главное, что команда радует болельщиков не только результатом, но и характером, волей и способностью бороться до последних минут.