"Antalyaspor" futbolchisi Georgiy Jikiyaning kelajagi haqida uning agenti Vladimir Kuzmichyov izoh berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar tarqatdi. Agentning ma’lum qilishicha, Jikiyaning sog‘lig‘i yaxshi va u klub murabbiylarining ishonchini qozongan.
So‘nggi uchrashuvlarda u jarohati sabab maydonga tusha olmagan edi, ammo hozirda tiklanib, kelgusi o‘yinlarda ishtirok etishi kutilmoqda. Avvalroq ommaviy axborot vositalarida Jikiyaning "Antalyaspor" bilan xayrlashishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Biroq, agent bu borada hech qanday rasmiy ma’lumot yo‘qligini ta’kidladi. Ma’lumot uchun, Jikiya joriy mavsum Turkiya chempionatida 12 ta uchrashuvda maydonga tushib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.

Джикия останется в "Антальяспоре": комментарий агента
Агент Владимира Кузьмичёва прокомментировал будущее футболиста "Антальяспора" Георгия Джикии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом также сообщил euro-football.ru. По словам агента, здоровье Джикии в порядке, и он завоевал доверие тренеров клуба.
В последних матчах он не мог выйти на поле из-за травмы, но сейчас восстановился и ожидается его участие в предстоящих играх. Ранее в СМИ появлялись сообщения о возможном расставании Джикии с "Антальяспором".
Однако агент подчеркнул, что официальной информации по этому поводу нет. Для справки, в текущем сезоне Джикия провел 12 матчей в чемпионате Турции и забил 2 гола.