Kenan Yildiz "Yuventus" safida "Napoli"ga qarshi o‘yinda gol kiritgan futbolchilardan biri bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Biroq mazkur uchrashuv "Napoli" jamoasi bosh murabbiyi Luchano Spaletti qo‘l ostida yirik hisobdagi g‘alaba bilan yakunlandi — 3:0. Bu haqda euro-football.ru xabar qildi.
Statistik ma’lumotlarga ko‘ra, 20 yoshli turkiyalik hujumchi A Seriyasida bir mavsum davomida "Napoli"ga qarshi har ikkala o‘yinda ham gol urgan "Yuventus" futbolchilari ro‘yxatiga kirdi. U bunday natijaga erishgan beshinchi futbolchi bo‘ldi.
Undan oldin bu ko‘rsatkichga Krishtianu Ronaldu (2019/20), Alessandro del Pyero (2000/01), Darko Kovachevich (2000/01) va Fabrizio Ravanelli (1994/95) erishgan edi. Joriy mavsumda Yildizning Italiya chempionatidagi umumiy hisobida 8 ta gol va 4 ta golli uzatma mavjud.
Bu esa uning jamoasi uchun muhim natija bo‘lib, futbolchining o‘yinga qo‘shayotgan hissasini yaqqol ko‘rsatadi.

Кенан Йылдыз создал историю против "Наполи"
Кенан Йылдыз стал одним из футболистов «Ювентуса», забивших гол в матче против «Наполи». Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако эта встреча завершилась крупной победой команды «Наполи» под руководством главного тренера Лучано Спаллетти — 3:0. Об этом сообщает euro-football.ru.
Согласно статистическим данным, 20-летний турецкий нападающий вошёл в список футболистов «Ювентуса», которые забивали голы в обоих матчах сезона Серии А против «Наполи». Он стал пятым игроком, достигшим такого результата.
Ранее этого добивались Криштиану Роналду (2019/20), Алессандро дель Пьеро (2000/01), Дарко Ковачевич (2000/01) и Фабрицио Раванелли (1994/95). В текущем сезоне у Йылдыза в чемпионате Италии 8 голов и 4 результативные передачи.