O‘zbekiston terma jamoasi Xitoyga qarshi sinov o‘tkazadi
O‘zbekiston milliy futbol terma jamoasi Dubayda legionerlarsiz o‘quv-mashg‘ulot yig‘inini o‘tkazmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bugun, 26-yanvar kuni, jamoa Xitoy terma jamoasiga qarshi o‘rtoqlik uchrashuvini o‘tkazadi. Ushbu bellashuv oddiy nazorat o‘yini emas, balki yangi o‘yinchilarni sinovdan o‘tkazish va murabbiy Fabio Kannavaro uchun jamoaning imkoniyatlarini baholash kechasi bo‘lishi kutilmoqda.
Uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 17:30da boshlanadi. Biroq o‘yin yopiq eshiklar ortida o‘tkaziladi va translyatsiya qilinmaydi.
Shuning uchun muxlislar bu safar faqat rasmiy ma’lumotlar va natijalar orqali jamoa o‘yinini baholash imkoniga ega bo‘ladilar. Shunga qaramay, jamoa atrofidagi qiziqish pasaygani yo‘q.
Fabio Kannavaro bu o‘yinda legionerlarsiz asosiy tarkibni e’lon qildi. Bu tarkibda ko‘plab yangi yuzlar borligi va qaysi futbolchilarga ishonch bildirilgani muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.
O‘zbekistonning bugungi asosiy tarkibi quyidagicha: O‘tkir Yusupov, Avaz O‘lmasaliyev, Doston Tursunov, Quvondiq Ro‘ziyev, Ikrom Aliboyev, Mahmud Mahamadjonov, Anvar Hojimirzayev, Nodir Abdurazzoqov, Rustam Turdimurodov, Aziz Xolmurodov, Dilshod Komilov. Zaxiradagi o‘yinchilar ro‘yxati ham anchagina keng va bu jamoa ichida sog‘lom raqobatni oshirishga xizmat qiladi.
Dubaydagi ushbu o‘rtoqlik uchrashuvi jamoa uchun muhim sinov bo‘lib, Kannavaroning tanlovlari va jamoaning ichki raqobati qanday natija berishini bilish uchun yakuniy hisobni kutish lozim bo‘ladi.

Сборная Узбекистана проведет тестовый матч против Китая
Сборная Узбекистана по футболу проводит учебно-тренировочный сбор в Дубае без легионеров. Об этом сообщает Zamin.uz.
Сегодня, 26 января, команда проведет товарищеский матч против сборной Китая. Эта встреча не просто контрольная игра, а вечер, когда будут испытаны новые игроки и тренер Фабио Каннаваро сможет оценить возможности команды.
Матч начнется в 17:30 по ташкентскому времени. Однако игра пройдет за закрытыми дверями и не будет транслироваться.
Поэтому болельщики смогут оценить игру команды только по официальной информации и результатам. Тем не менее, интерес к команде не снизился.
Фабио Каннаваро объявил основной состав без легионеров на эту игру. В составе много новых лиц, и кому тренер доверил место в команде, вызывает большой интерес у болельщиков.
Основной состав Узбекистана на сегодняшний день следующий: Откир Юсупов, Аваз Олмасалиев, Достон Турсунов, Кувондик Розиев, Икром Алибоев, Махмуд Махамаджонов, Анвар Ходжимирзаев, Нодир Абдураззаков, Рустам Турдимуродов, Азиз Холмуродов, Дилшод Комилов. Список запасных игроков также достаточно широк, что способствует здоровой конкуренции внутри команды.
Этот товарищеский матч в Дубае станет важным испытанием для команды, и чтобы узнать, каковы будут результаты выбора Каннаваро и внутренняя конкуренция в команде, придется дождаться итогового счета.