Musialaga o‘yin amaliyoti yetishmayapti – Eberl
"Bavariya" klubi sport direktori Maks Eberlning aytishicha, yarim himoyachi Jamal Musialaga yana ko‘proq o‘yin amaliyoti zarur. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu fikrni u "Augsburg"ga qarshi o‘yindan keyin (1:2) bildirdi. Ma’lumot uchun, bu haqda euro-football.ru xabar bergan.
Eberlning so‘zlariga ko‘ra, uzoq tanaffusdan keyin yuqori darajadagi musobaqaga qaytish oson emas. Musiala ushbu uchrashuvda atigi yarim soat o‘ynadi va hozircha o‘z sport formasini tiklash jarayonida.
Uning fikricha, futbolchi jarima maydonida bir necha imkoniyat yaratdi, lekin to‘qqiz oylik tanaffus tufayli maydonda tez va aniq qaror qabul qilishda muammolar sezildi. Bu holat futbolchining yana ko‘proq o‘yin amaliyotiga ehtiyoj borligini ko‘rsatadi.
Musiala joriy Bundesligada hozirgacha ikkita o‘yinda qatnashib, bitta golli uzatmani amalga oshirdi. "Bavariya"ning navbatdagi o‘yini 28-yanvar kuni PSVga qarshi o‘tkaziladi.
Ushbu uchrashuv Chempionlar ligasi doirasida bo‘lib o‘tadi va Toshkent vaqti bilan soat 01:00 da boshlanishi rejalashtirilgan.

Мусиале не хватает игровой практики – Эберл
По словам спортивного директора клуба "Бавария" Макса Эберла, полузащитнику Джамалу Мусиале необходимо больше игровой практики. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это мнение он высказал после матча против "Аугсбурга" (1:2). Для справки, об этом сообщал euro-football.ru.
По словам Эберла, после длительного перерыва вернуться к соревнованиям высокого уровня непросто. Мусиала в этом матче сыграл всего полчаса и сейчас находится в процессе восстановления спортивной формы.
По его мнению, футболист создал несколько возможностей в штрафной площади, но из-за девятимесячного перерыва испытывал трудности с быстрым и точным принятием решений на поле. Это показывает, что игроку нужна ещё большая игровая практика.
В текущем сезоне Бундеслиги Мусиала принял участие в двух матчах и сделал одну голевую передачу. Следующий матч "Баварии" состоится 28 января против ПСВ.