Gvardiola: "Galatasaroy"ga qarshi o‘yinda yo‘qotishlar ko‘p
UEFA Chempionlar Ligasi guruh bosqichining so‘nggi tur o‘yinlari oldidan «Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola jamoaning holati haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U ayniqsa, "Galatasaroy"ga qarshi o‘yinda asosiy tarkibdagi bir qancha futbolchilar maydonga tusha olmasligini ochiq aytdi. Murabbiyga ko‘ra, jarohatlar va boshqa sabablarga ko‘ra bir qator futbolchilar jamoaga yordam bera olmaydi.
Gvardiola bu o‘yinda qatnashmaydigan futbolchilar ro‘yxatini ham e’lon qildi. Unga ko‘ra, Mark Gexi, Antuan Semeno, Rodri, Niko Gonsales, Savio va Jon Stounz safdan chiqqan.
Murabbiy bu futbolchilarning turli sabablarga ko‘ra o‘yinga tayyor emasligini ta’kidlab, muxlislarni vaziyatni to‘g‘ri qabul qilishga chaqirdi. Shuningdek, ispaniyalik mutaxassis stadiondagi muxlislarning qo‘llab-quvvatlashi muhim ahamiyatga ega ekanini alohida ta’kidladi.
Gvardiola fikricha, "Etixad" stadionidagi muxlislar jamoani 1/8 finalga chiqish yo‘lida qo‘shimcha ruhlantiruvchi kuchga aylanishi mumkin. Murabbiy bu uchrashuvda nafaqat futbolchilar, balki muxlislarning ham faol ishtiroki zarurligini aytib o‘tdi.
Ma’lumot uchun, «Manchester Siti» va «Galatasaroy» jamoalari o‘rtasidagi o‘yin 28-yanvar kuni Manchester shahridagi «Etixad» stadionida bo‘lib o‘tadi. Bu hal qiluvchi bahsda «Manchester Siti» uchun muxlislarning qo‘llab-quvvatlashi juda muhim bo‘lishi kutilmoqda.

Гвардиола: в матче против «Галатасарая» будет много потерь
Перед последними матчами группового этапа Лиги чемпионов УЕФА главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола рассказал о состоянии команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он особенно откровенно заявил, что в матче против «Галатасарая» несколько основных игроков не смогут выйти на поле. По словам тренера, из-за травм и других причин ряд футболистов не сможет помочь команде.
Гвардиола также объявил список футболистов, которые не примут участие в этой игре. В него вошли Марк Гехи, Антуан Семено, Родри, Нико Гонсалес, Савио и Джон Стоунз.
Тренер подчеркнул, что эти игроки по разным причинам не готовы к матчу и призвал болельщиков правильно воспринимать ситуацию. Кроме того, испанский специалист особо отметил важность поддержки болельщиков на стадионе.
По мнению Гвардиолы, болельщики на стадионе «Этихад» могут стать дополнительным источником вдохновения для команды на пути к выходу в 1/8 финала. Тренер отметил, что в этой встрече необходима активная поддержка не только игроков, но и болельщиков.
Для справки, матч между командами «Манчестер Сити» и «Галатасарай» состоится 28 января на стадионе «Этихад» в Манчестере. Ожидается, что поддержка болельщиков будет очень важна для «Манчестер Сити» в этом решающем поединке.