O‘zbekiston termasi Xitoy bilan durang o‘ynadi: 2:2
Dubayda O‘zbekiston milliy terma jamoasi Xitoy terma jamoasiga qarshi yopiq eshiklar ortida o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu bahs legionerlarsiz tarkibda tashkil etilib, futbolchilar uchun haqiqiy sinov maydoni bo‘ldi. Uchrashuvda terma jamoamiz xarakter ko‘rsatib, qiyin vaziyatdan chiqib, durangga erishdi.
Eng e’tiborlisi, debyutant futbolchilar o‘zlarini ko‘rsatishga muvaffaq bo‘lishdi. Xitoy terma jamoasi hisobni birinchi bo‘lib ochdi.
12-daqiqada penaltidan, 20-daqiqada esa o‘yindan gol urib, ustunlikni qo‘lga kiritdi. Ammo bu vaziyat O‘zbekiston termasi uchun qiyin sinov bo‘lsa-da, jamoa iroda bilan o‘yinga qaytdi.
Uchrashuvning so‘nggi daqiqalarida burilish ro‘y berdi. 90+1-daqiqada Javohir Husanov hisobni qisqartirdi, 105-daqiqada esa 18 yoshli Behruz Karimov hisobni tenglashtirdi.
Yosh futbolchilar tomonidan kiritilgan gollar nafaqat statistik ma’lumot, balki kelajak uchun umid ramzi bo‘ldi. Mazkur o‘yin 35 daqiqalik uchta bo‘limdan iborat bo‘lib, murabbiy Fabio Kannavaro jami 29 nafar futbolchini sinovdan o‘tkazdi.
Ushbu jarayon murabbiyga futbolchilarning tayyorgarligini, ruhiy holatini va o‘yin ritmiga moslashuvini baholash imkonini berdi. Navbatdagi uchrashuv 30-yanvar kuni Armaniston klubi bilan bo‘lib o‘tadi.
Bu bahs ham murabbiy uchun jamoa tarkibini shakllantirishda muhim ahamiyat kasb etadi. O‘zbekiston milliy jamoasi o‘zining haqiqiy imkoniyatlarini ko‘rsatish uchun kurashni davom ettiradi.
Uchrashuv natijasi: O‘zbekiston — Xitoy 2:2. Gollar: Javohir Husanov (90+1), Behruz Karimov (105) — Xitoy futbolchilari (12-daqiqada penaltidan, 20-daqiqada o‘yindan).

Сборная Узбекистана сыграла вничью с Китаем: 2:2
В Дубае национальная сборная Узбекистана провела товарищеский матч с командой Китая за закрытыми дверями. Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот матч был организован без легионеров и стал настоящим испытанием для футболистов. Встреча показала характер нашей сборной, которая сумела выйти из сложной ситуации и добиться ничьей.
Самое примечательное, что дебютанты сумели проявить себя. Сборная Китая первой открыла счёт.
На 12-й минуте с пенальти, а на 20-й минуте с игры они забили голы и вышли вперёд. Хотя эта ситуация стала серьёзным испытанием для сборной Узбекистана, команда с волей к победе вернулась в игру.
В последние минуты матча произошёл поворот. На 90+1-й минуте Джавохир Хусанов сократил счёт, а на 105-й минуте 18-летний Бехруз Каримов сравнял счёт.
Голы, забитые молодыми футболистами, стали не только статистикой, но и символом надежды на будущее. Игра состояла из трёх периодов по 35 минут, и тренер Фабио Каннаваро испытал в общей сложности 29 футболистов.
Этот процесс позволил тренеру оценить готовность игроков, их психологическое состояние и адаптацию к игровому ритму. Следующая встреча состоится 30 января с армянским клубом.
Этот матч также имеет важное значение для тренера при формировании состава команды. Национальная сборная Узбекистана продолжит борьбу, чтобы показать свои настоящие возможности.
Результат матча: Узбекистан — Китай 2:2. Голы: Джавохир Хусанов (90+1), Бехруз Каримов (105) — футболисты Китая (12-я минута с пенальти, 20-я минута с игры).