“Budo-Glimt”ning g‘alabasi — 7-turning sensatsiyasi
Taniqli sharhlovchi Konstantin Genich UEFA Chempionlar ligasining 7-tur yakunlari bo‘yicha ikki jamoaning o‘yinini alohida ta’kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, Norvegiyaning “Budo-Glimt” klubi turnirda kutilmagan natija ko‘rsatib, diqqatga sazovor bo‘ldi. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi.
Mazkur turda “Budo-Glimt” jamoasi “Manchester Siti”ni 3:1 hisobida mag‘lub etib, turnir qahramoniga aylandi. Genich bu natijani 7-turning eng katta sensatsiyasi deb baholadi.
U, shuningdek, “Arsenal”ning o‘yinini ham yuqori baholadi. “Budo-Glimt — bu turdagi eng katta kutilmagan natija.
Ammo “Arsenal” ham katta hayrat uyg‘otdi. Ularning “Inter”ga qarshi o‘yini kutilganidan ancha kuchli bo‘ldi”, — dedi Genich “Komment.Shou” YouTube kanali orqali.
Hozirda “Arsenal” 21 ochko to‘plab, Chempionlar ligasi umumiy jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi. “Budo-Glimt” esa 6 ochko bilan 28-o‘rinda joylashgan.

Победа «Будо-Глимт» — сенсация 7-го тура
Известный комментатор Константин Генич особо отметил игру двух команд по итогам 7-го тура Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, норвежский клуб «Будо-Глимт» показал неожиданный результат и привлёк внимание. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
В этом туре команда «Будо-Глимт» обыграла «Манчестер Сити» со счётом 3:1 и стала героем турнира. Генич оценил этот результат как главную сенсацию 7-го тура.
Он также высоко оценил игру «Арсенала». «Будо-Глимт — самый большой сюрприз этого тура.
Но и «Арсенал» произвёл большое впечатление. Их игра против «Интера» была гораздо сильнее, чем ожидалось», — сказал Генич на YouTube-канале «Komment.Shou».
В настоящее время «Арсенал» набрал 21 очко и занимает первое место в общем зачёте Лиги чемпионов. «Будо-Глимт» же с 6 очками расположился на 28-м месте.