Jamoa safarda Yaponiyaning “Xirosima” klubi bilan o‘ynab, 0:1 hisobida imkoniyatni boy berdi. Bu haqda euro-football.ru xabar tarqatdi.
Mazkur uchrashuvning hal qiluvchi lahzasi 78-daqiqada yuz berdi. Yaponiyalik himoyachi Hayato Araki aniq zarba yo‘llab, o‘z jamoasiga g‘alaba olib keldi.
Ushbu mag‘lubiyat Xitoy klubi uchun turnirdagi ketma-ket uchinchi muvaffaqiyatsizlik bo‘ldi. Olti turdan so‘ng “Shanxay Shenxua” jamoasi 4 ochko to‘plab, umumiy jadvalda 11-o‘rinda joylashgan.
“Xirosima” esa 11 ochko jamg‘arib, uchinchi pog‘onaga ko‘tarildi. Slutskiy jamoasi uchun bu natijalar turnir davomida kuchli raqiblar bilan kurashishda muammolar borligini ko‘rsatmoqda.

“Шанхай Шеньхуа” снова проиграл в Лиге чемпионов Азии
Команда «Шанхай Шеньхуа» под руководством Леонида Слуцкого вновь потерпела поражение в 6-м туре группового этапа Лиги чемпионов Азии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда играла в гостях с японским клубом «Хиросима» и упустила возможность, проиграв со счётом 0:1. Об этом сообщил euro-football.ru.
Решающий момент встречи произошёл на 78-й минуте. Японский защитник Хаято Араки нанес точный удар, принесший победу своей команде.
Это поражение стало для китайского клуба третьим подряд неудачным результатом на турнире. После шести туров «Шанхай Шеньхуа» набрал 4 очка и занимает 11-е место в общем зачёте.
«Хиросима» же, набрав 11 очков, поднялась на третью позицию. Результаты команды Слуцкого показывают, что в ходе турнира у неё возникают проблемы в борьбе с сильными соперниками.