Ronaldu ishtirokisiz “Al-Nasr” yirik g‘alaba qozondi
Krishtianu Ronaldu Osiyo Chempionlar Ligasi 2-guruh bosqichi o‘yinlarida murabbiy bilan kelishuvga ko‘ra maydonga tushmayapti. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shunga qaramay, uning jamoasi — Saudiya Arabistonining “Al-Nasr” klubi Ronaldu ishtirokisiz ham yaxshi natijalarni qo‘lga kiritishda davom etmoqda. Chorshanba kuni “Al-Nasr” Tojikistonda “Istiqlol” klubiga qarshi o‘yin o‘tkazdi va raqiblarini 4:0 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchratdi.
Bu g‘alaba bilan Saudiya jamoasi guruh bosqichidagi beshinchi o‘yinida ham ketma-ket zafar quchib, guruh peshqadami sifatida keyingi bosqichga yo‘l oldi. Mazkur uchrashuvdan so‘ng Krishtianu Ronaldu ijtimoiy tarmoqlarda “Al-Nasr”ning g‘alabasini e’tirof etdi.
U klubning keyingi bosqichga chiqqani haqidagi xabarni o‘z sahifasida bo‘lishdi va unga olov hamda olqish belgilarini qo‘shdi. Ma’lumki, 40 yoshli portugaliyalik futbolchining “Al-Nasr” bilan shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.
Shu bilan birga, internetda Ronaldu va Tojikiston haqida tarqalgan turli asossiz xabarlar ham muhokama qilinmoqda. Manba: euro-football.ru.

«Аль-Наср» одержал крупную победу без участия Роналду
Криштиану Роналду по согласованию с тренером не выходит на поле в матчах второго этапа группового турнира Лиги чемпионов Азии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Тем не менее, его команда — клуб «Аль-Наср» из Саудовской Аравии продолжает добиваться хороших результатов даже без участия Роналду. В среду «Аль-Наср» провёл матч против таджикского клуба «Истиклол» и одержал крупную победу со счётом 4:0.
Эта победа стала для саудовской команды пятой подряд в групповом этапе, благодаря чему она вышла в следующий раунд в качестве лидера группы. После этой встречи Криштиану Роналду признал победу «Аль-Насра» в социальных сетях.
Он поделился новостью о выходе клуба в следующий этап на своей странице, добавив к ней эмодзи огня и аплодисментов. Известно, что контракт 40-летнего португальского футболиста с «Аль-Насром» действует до середины 2027 года.
В то же время в интернете обсуждаются различные необоснованные сообщения, связанные с Роналду и Таджикистаном. Источник: euro-football.ru.