Orlando: Modrich – chinakam chempion va ajoyib futbolchi
U Modrichni ajoyib futbolchi sifatida ta’kidlab, uning maydondagi mahoratini alohida qayd etdi. Orlando fikricha, Modrich chinakam chempion bo‘lib, u taktik jihatdan juda aqlli va o‘yindagi murakkab vaziyatlarni tezda anglab, to‘g‘ri qaror qabul qila oladi.
Orlando Modrichning "Real" safidagi yuksak darajasini "Milan"dagi faoliyatida ham davom ettirayotganini e’tirof etdi. Jumladan, u "Roma"ga qarshi o‘yinda bir necha bor jamoani qiyin vaziyatlardan qutqarib qolganini aytib o‘tdi.
Bu o‘yin Modrichning faqat texnik mahorati emas, balki maydonda to‘g‘ri pozitsiyani tanlay olish qobiliyatini ham ko‘rsatdi. "Milan" jamoasi navbatdagi turda "Bolonya" bilan 3-fevral kuni bahs olib borishi kutilmoqda.
Ushbu uchrashuvda ham jamoa yuqori darajada o‘ynashi uchun Modrich kabi yetakchi futbolchilarning tajribasi muhim bo‘lishi mumkin. Manba: euro-football.ru

Орландо: Модрич – настоящий чемпион и великолепный футболист
Бывший футболист клуба "Милан" Массимо Орландо высоко оценил опытного полузащитника Лука Модрича. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул Модрича как великолепного футболиста и особо отметил его мастерство на поле. По мнению Орландо, Модрич — настоящий чемпион, тактически очень умный и способен быстро понимать сложные игровые ситуации и принимать правильные решения.
Орландо признал, что Модрич продолжает демонстрировать высокий уровень в составе "Реала", как и в своей деятельности в "Милане". В частности, он отметил, что в матче против "Ромы" Модрич несколько раз выручал команду из сложных ситуаций.
Эта игра показала не только техническое мастерство Модрича, но и его способность правильно выбирать позицию на поле. Ожидается, что команда "Милан" проведет следующий матч против "Болоньи" 3 февраля.
Опыт таких ведущих футболистов, как Модрич, может быть важен для того, чтобы команда играла на высоком уровне и в этой встрече. Источник: euro-football.ru