Fransiyalik hujumchi Olivye Jiru uchun so‘nggi kunlar unchalik muvaffaqiyatli kechmayapti. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning jamoasi — «Lill» klubi Fransiya chempionati doirasidagi navbatdagi uchrashuvda «Strasburg»ga 1:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. O‘yin yakunida stadiondagi muxlislar tomonidan hushtakbozlik eshitildi.
Bu holat jamoaning omadsiz o‘yiniga nisbatan norozilik belgisi sifatida namoyon bo‘ldi. Ushbu voqea haqida euro-football.ru xabar berdi.
O‘yindan so‘ng Olivye Jiru jamoa a’zolari oldida chiqish qildi. U og‘ir vaziyatdan chiqish uchun butun jamoa birlashishi kerakligini ta’kidladi.
Jiru o‘z nutqida shunday dedi: «Klub rahbariyati, futbolchilar va muxlislar bir yoqadan bosh chiqarib harakat qilmas ekan, bu muammolarni yengish qiyin bo‘ladi. Faqat birgalikda ishlasakgina, bu murakkab davrni ortda qoldirishimiz mumkin».
Mazkur fikrlar derbyderbyderby.it sayti tomonidan keltirildi. Olivye Jiru ilgari Angliyaning «Arsenal» klubi hamda Italiya chempionatida «Milan» safida ham faoliyat yuritgan.
Ayni paytda uning jamoasi «Lill» Fransiya chempionati turnir jadvalida beshinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoa kelgusi o‘yinlarda o‘z natijalarini yaxshilash uchun yanada ko‘proq harakat qilishi kerak.

Оливье Жиру: "Проблемы мы решаем только вместе"
Для французского нападающего Оливье Жиру последние дни складываются не очень удачно. Об этом сообщает Zamin.uz.
Его команда — клуб «Лилль» в очередном матче чемпионата Франции проиграла «Страсбуру» со счётом 1:4. В конце игры со стороны болельщиков на стадионе прозвучали свистки.
Это событие стало проявлением недовольства неудачной игрой команды. Об этом сообщает euro-football.ru.
После матча Оливье Жиру выступил перед игроками команды. Он подчеркнул, что для выхода из сложной ситуации вся команда должна объединиться.
Жиру в своей речи сказал: «Пока руководство клуба, футболисты и болельщики не будут действовать сообща, будет трудно преодолеть эти проблемы. Только вместе работая, мы сможем оставить этот сложный период позади».
Эти слова были приведены сайтом derbyderbyderby.it. Ранее Оливье Жиру выступал за английский клуб «Арсенал» и в чемпионате Италии за «Милан».
В настоящее время его команда «Лилль» занимает пятое место в турнирной таблице чемпионата Франции. Команде предстоит приложить ещё больше усилий, чтобы улучшить свои результаты в предстоящих матчах.