Bu haqda euro-football.ru xabar tarqatdi. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Djikiyaning holati yaxshi va klub unga ishonch bildirishda davom etmoqda.
So‘nggi uchrashuvlarda futbolchining maydonga tushmagani kichik jarohat bilan bog‘liq bo‘lgan. Hozirda u to‘liq tiklangan va keyingi o‘yinda maydonga tushishi kutilmoqda.
Bundan avvalroq turk ommaviy axborot vositalarida "Spartak"ning sobiq sardori bo‘lgan Djikiya bilan "Antalyaspor" xayrlashishi mumkinligi haqidagi xabarlar tarqalgan edi. Ammo bu ma’lumot hozircha tasdiqlanmagan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Djikiya joriy mavsumda Turkiya chempionatida 12 ta o‘yinda ishtirok etib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Futbolchining "Antalyaspor" bilan tuzgan shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.

Травма Джикии зажила, ожидается его возвращение на поле
Агент футболиста "Антальяспора" Георгия Джикии Владимир Кузьмичёв прокомментировал слухи о будущем игрока. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам агента, состояние Джикии хорошее, и клуб продолжает оказывать ему доверие.
Отсутствие футболиста на последних матчах было связано с небольшой травмой. Сейчас он полностью восстановился и ожидается, что выйдет на поле в следующей игре.
Ранее в турецких СМИ распространялись сообщения о возможном расставании "Антальяспора" с бывшим капитаном "Спартака" Джикией. Однако эта информация пока не подтверждена.
По данным, в текущем сезоне Джикия принял участие в 12 матчах чемпионата Турции и забил 2 гола. Контракт футболиста с "Антальяспором" действует до середины 2027 года.