Leonid Slutskiy boshqaruvidagi “Shanxay Shenxua” Osiyo Chempionlar ligasi guruh bosqichining 6-turida safarda Yaponiyaning “Sanfrechche Xirosima” klubiga qarshi o‘yin o‘tkazdi va 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Uchrashuvning hal qiluvchi goli 78-daqiqada “Xirosima” himoyachisi Hayato Araki tomonidan kiritildi.
Ushbu mag‘lubiyat “Shanxay Shenxua” uchun turnir doirasidagi ketma-ket uchinchi yutqazish bo‘ldi. Jamoaning hozirgi holati chempionatdagi muvaffaqiyatsizliklarini davom ettirmoqda.
O‘tkazilgan olti turdan so‘ng, “Shanxay Shenxua” atigi 4 ochko to‘plab, turnir jadvalida 11-o‘rinni egallab turibdi. Shu bilan birga, “Sanfrechche Xirosima” esa 11 ochko jamg‘arib, 3-pog‘onani egallab turibdi.
Mazkur natijalar Slutskiy boshqaruvidagi Xitoy klubi uchun chempionatda oldinda turgan vazifalarni yanada murakkablashtirayotganini ko‘rsatmoqda.

«Шанхай Шеньхуа» проиграл в Лиге чемпионов Азии
«Шанхай Шеньхуа» под руководством Леонида Слуцкого в 6-м туре группового этапа Лиги чемпионов Азии сыграл в гостях с японским клубом «Санфречче Хиросима» и проиграл со счётом 0:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Решающий гол в матче был забит защитником «Хиросимы» Хаято Араки на 78-й минуте.
Это поражение стало для «Шанхай Шеньхуа» третьим подряд в рамках турнира. Текущее состояние команды продолжает неудачи в чемпионате.
После шести сыгранных туров «Шанхай Шеньхуа» набрал всего 4 очка и занимает 11-е место в турнирной таблице. В то же время «Санфречче Хиросима» набрала 11 очков и занимает 3-е место.
Эти результаты показывают, что ситуация для китайского клуба под руководством Слуцкого усложняет стоящие перед ним задачи в чемпионате.