Mazkur uchrashuv 1:0 hisobida yakunlandi va Mane o‘yinning eng yaxshi futbolchisi deb topildi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Qayd etish joiz, bu o‘yin Mane uchun Senegal terma jamoasi bilan Afrika kubogi-2025 turnirida g‘olib chiqqanidan keyin Al-Nasr tarkibida o‘tkazgan ilk uchrashuvi bo‘ldi. Afrika kubogi finalida Senegal terma jamoasi Marokashni 1:0 hisobida mag‘lubiyatga uchratib, chempionlikni qo‘lga kiritgandi.
Joriy mavsumda 33 yoshli Sadio Mane Saudiya chempionatida 10 ta o‘yinda ishtirok etib, 3 ta gol urdi va 4 ta golli uzatma berdi. Bu ko‘rsatkich uning jamoasi uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, futbolchining maydondagi samaradorligini yana bir bor tasdiqlaydi.

Садио Мане впервые засиял в составе Аль-Насра
Футболист клуба Аль-Наср, сенегалец Садио Мане вышел на поле в 18-м туре чемпионата Саудовской Аравии в матче против Аль-Таауна. Об этом сообщает Zamin.uz.
Встреча завершилась со счётом 1:0, и Мане был признан лучшим игроком матча. Об этом сообщает euro-football.ru.
Стоит отметить, что эта игра стала для Мане первым матчем в составе Аль-Насра после победы с национальной сборной Сенегала на Кубке Африки-2025. В финале Кубка Африки сборная Сенегала обыграла Марокко со счётом 1:0 и завоевала чемпионский титул.
В текущем сезоне 33-летний Садио Мане принял участие в 10 матчах чемпионата Саудовской Аравии, забил 3 гола и отдал 4 результативные передачи. Эти показатели имеют важное значение для его команды и ещё раз подтверждают эффективность футболиста на поле.