Rossiya terma jamoasi shifokori Mixail Vartapetov PSJ darvozaboni Matvey Safonovning qo‘l jarohatidan keyingi tiklanish jarayoni haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar tarqatdi. Shifokorning so‘zlariga ko‘ra, Safonovning sog‘ayish jarayoni reja asosida davom etmoqda.
Darvozabonning ruhiyati yaxshi va u maydonga tez orada qaytishi kutilmoqda. Mutaxassis futbolchining ijobiy kayfiyatda ekanini ham alohida ta’kidladi.
Ma’lumki, 26 yoshli Safonov qit’alararo kubok bahsida braziliyalik “Flamengo” jamoasiga qarshi o‘yinda jarohat olgan edi. Hozirda uning tiklanish jarayoni muvaffaqiyatli kechayotgani aytilmoqda.
Eslatib o‘tamiz, Safonov PSJ bilan 2029 yil iyun oyigacha amal qiluvchi shartnomaga ega. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati 15 million yevro atrofida baholangan.

Сафонов скоро вернется после травмы
Врач сборной России Михаил Вартапетов рассказал о процессе восстановления вратаря ПСЖ Матвея Сафонова после травмы руки. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. По словам врача, процесс выздоровления Сафонова идет по плану.
Настроение вратаря хорошее, и ожидается, что он скоро вернется на поле. Специалист также особо отметил позитивный настрой футболиста.
Известно, что 26-летний Сафонов получил травму в матче межконтинентального кубка против бразильского клуба «Фламенго». В настоящее время его восстановление проходит успешно.
Напомним, что Сафонов имеет контракт с ПСЖ до июня 2029 года. По данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста оценивается примерно в 15 миллионов евро.