Mourinyo Arbeloani insoniy fazilatlari bilan maqtadi
Ushbu o‘yin oldidan "Benfika" bosh murabbiyi Joze Mourinyo matbuot anjumanida "Real" bosh murabbiyi Alvaro Arbeloa haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Mourinyo o‘z nutqida Arbeloa bilan avval "Real Madrid"da birga ishlagan davrlarini eslab o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Arbeloa eng yaxshi futbolchi bo‘lmasa-da, insoniy fazilatlari va shaxsiy munosabatlari bilan alohida ajralib turgan.
Mourinyo Arbeloani o‘zining jamoasida ishlashdan zavq olgan futbolchilaridan biri sifatida ta’rifladi. "Albatta, u mening eng yaxshi futbolchim emasdi, lekin u o‘sha paytda qo‘lim ostida o‘ynagan eng yaxshi insonlardan biri edi.
Men hech qachon unga bosim o‘tkazmagan bo‘lardim. Alvaroning murabbiy sifatidagi faoliyati muvaffaqiyatli bo‘lishiga ishonaman", — dedi Mourinyo.
Ma’lum bo‘lishicha, yaqinda "Real Madrid" bosh murabbiyligiga tayinlangan Alvaro Arbeloa iste’foga chiqqan Xabi Alonsoning o‘rnini egallagan.

Моуриньо похвалил Арбелоа за его человеческие качества
В среду в рамках 8-го тура Лиги чемпионов запланирован матч между командами «Бенфика» и «Реал Мадрид». Об этом сообщает Zamin.uz.
Перед этой игрой главный тренер «Бенфики» Жозе Моуриньо на пресс-конференции высказался о главном тренере «Реала» Альваро Арбелоа. Об этом сообщает euro-football.ru.
Моуриньо в своей речи вспомнил времена, когда они вместе работали в «Реал Мадрид». По его словам, Арбелоа не был лучшим футболистом, но выделялся своими человеческими качествами и личными отношениями.
Моуриньо охарактеризовал Арбелоа как одного из тех футболистов, с которыми ему было приятно работать в своей команде. «Конечно, он не был моим лучшим футболистом, но он был одним из лучших людей, с которыми я работал тогда.
Я никогда не оказывал на него давление. Я верю, что у Альваро будет успешная карьера тренера», — сказал Моуриньо.
Как стало известно, недавно назначенный главным тренером «Реал Мадрида» Альваро Арбелоа занял место ушедшего в отставку Хаби Алонсо.