"Al-Ittihad" klubi yarim himoyachisi N’Golo Kante Saudiya Arabistonidagi boshqa bir klubga o‘tishi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, "Al-Nasr" klubi fransuz futbolchisini o‘z safiga qo‘shib olishga qiziqish bildirgan.
Klubning sobiq yuridik bo‘limi rahbari Saad Al Subayi bitim yanvar oyining oxirigacha amalga oshishi mumkinligini ma’lum qilgan. Eslatib o‘tamiz, Kante 2023 yilda "Chelsi"dan erkin agent sifatida "Al-Ittihad"ga o‘tgan edi.
Uning ushbu klub bilan amaldagi shartnomasi 2026 yilning 30 iyuniga qadar tuzilgan. Joriy mavsumda Kante "Al-Ittihad" safida barcha turnirlar doirasida 25 ta o‘yinda ishtirok etib, 2 ta gol urgan va 1 ta golli uzatma amalga oshirgan.
Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, futbolchining transfer qiymati 4,5 million yevro deb baholanmoqda. Hozircha tomonlar o‘rtasida rasmiy kelishuv borasida aniq ma’lumot yo‘q, ammo muzokaralar davom etmoqda.

Канте может перейти в клуб «Аль-Наср»
Полузащитник клуба «Аль-Иттихад» Н’Голо Канте может перейти в другой клуб Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По данным источника, клуб «Аль-Наср» проявляет интерес к французскому футболисту.
Бывший руководитель юридического отдела клуба Саад Аль Субаи сообщил, что сделка может быть завершена к концу января. Напомним, что Канте в 2023 году перешёл в «Аль-Иттихад» из «Челси» на правах свободного агента.
Действующий контракт игрока с этим клубом рассчитан до 30 июня 2026 года. В текущем сезоне Канте сыграл за «Аль-Иттихад» во всех турнирах 25 матчей, забил 2 гола и сделал 1 результативную передачу.
По данным портала Transfermarkt, стоимость трансфера футболиста оценивается в 4,5 миллиона евро. Пока нет точной информации о официальном соглашении между сторонами, но переговоры продолжаются.