Jonatan Ta: Kompani himoyachilar bilan ishlashni biladi
"Bavariya" futbol klubi himoyachisi Jonatan Ta jamoa bosh murabbiyi Vensan Kompani bilan ishlash jarayoni haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Euro Football" xabar bermoqda. Matbuot anjumanida Jonatan Ta Vensan Kompanining himoyachilar bilan ishlashdagi o‘ziga xos uslubini alohida ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy futbolchilarning kuchli tomonlarini aniqlash va ularni rivojlantirishga katta e’tibor qaratadi. Shuningdek, Kompani nafaqat himoya chizig‘i bilan ishlash bilan cheklanib qolmay, balki hujumchilarga ham raqib himoyasidagi zaifliklarni aniqlashda yordam berishini aytib o‘tgan.
Jonatan Ta murabbiy qo‘l ostida ko‘plab yangi bilim va tajriba orttirayotganini qo‘shimcha qildi. Jonatan Ta 2025 yilda "Bayer" klubidan "Bavariya"ga ikki million yevro evaziga o‘tgan edi.
Uning klub bilan shartnomasi 2029 yilning 30 iyuniga qadar tuzilgan. Joriy mavsumda futbolchi "Bavariya" safida 27 ta o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urdi va 3 ta golli uzatmani amalga oshirdi.

Джонатан Та: Компания умеет работать с защитниками
Защитник футбольного клуба "Бавария" Джонатан Та поделился своими мыслями о процессе работы с главным тренером команды Винсентом Компани. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает "Euro Football". На пресс-конференции Джонатан Та особо подчеркнул уникальный стиль Винсента Компани в работе с защитниками.
По его словам, тренер уделяет большое внимание выявлению сильных сторон игроков и их развитию. Также Компани не ограничивается работой только с линией защиты, но и помогает нападающим выявлять слабые места в обороне соперника.
Джонатан Та добавил, что под руководством тренера он приобретает много новых знаний и опыта. Джонатан Та перешёл из клуба "Байер" в "Баварию" в 2025 году за два миллиона евро.
Его контракт с клубом заключён до 30 июня 2029 года. В текущем сезоне футболист провёл 27 матчей за "Баварию", забил 3 гола и сделал 3 результативные передачи.