Kloze: Messi yoki Mbappe rekordimni yangilashi mumkin
Germaniya terma jamoasining sobiq hujumchisi Miroslav Kloze jahon chempionatlari tarixidagi gollar bo‘yicha o‘rnatgan rekordi tez orada yangilanishi mumkinligini ta’kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi. Kloze o‘z faoliyati davomida to‘rtta jahon chempionatida ishtirok etib, jami 16 ta gol urgan.
Hozirgi faol futbolchilar orasida unga eng yaqin natijalarni Lionel Messi (13 gol) va Kiliyan Mbappe (12 gol) qayd etgan. Klozening fikriga ko‘ra, bu rekordni Messi 2026 yilgi jahon chempionatida yangilashi mumkin.
Shuningdek, Mbappe ham 2026 yoki 2030 yillarda bu natijani o‘zlashtirishi ehtimoldan xoli emas. Kloze o‘z so‘zida shunday deydi: "Men Leoning muxlisiman va u futbol o‘ynashda davom etsa, unga eng yaxshisini tilayman.
Mbappe esa o‘zining ajoyib iste’dodi bilan ajralib turadi. Ikkalasi ham sog‘lom bo‘lib, o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish etishlarini tilayman.
Lekin hozircha men eng yaxshi ko‘rsatkichga egaman va jahon chempionatlari yarim finalida to‘rt marta o‘ynagan yagona futbolchiman." Eslatib o‘tamiz, Messi 2022 yilda Qatarda o‘tgan jahon chempionatida chempionlikka erishgan bo‘lsa, Mbappe 2018 yilda Rossiyada o‘tkazilgan mundialda g‘olib bo‘lgan. Kloze esa Germaniya terma jamoasi bilan 2014 yilda Braziliyadagi jahon chempionatida bosh sovrinni qo‘lga kiritgan.

Kloze: Месси или Мбаппе могут обновить мой рекорд
Бывший нападающий сборной Германии Мирослав Клозе подчеркнул, что его рекорд по голам в истории чемпионатов мира может быть обновлен в ближайшее время. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. Клозе за свою карьеру участвовал в четырех чемпионатах мира и забил в общей сложности 16 голов.
Среди действующих футболистов ближе всего к его результатам находятся Лионель Месси (13 голов) и Килиан Мбаппе (12 голов). По мнению Клозе, этот рекорд может быть обновлен Месси на чемпионате мира 2026 года.
Также Мбаппе не исключено, что сможет достичь этого результата в 2026 или 2030 годах. Клозе говорит следующее: "Я болельщик Лео, и если он продолжит играть в футбол, я желаю ему всего наилучшего.
Мбаппе же выделяется своим выдающимся талантом. Я желаю обоим быть здоровыми и полностью раскрыть свои возможности.
Но пока что у меня лучший показатель, и я единственный футболист, который играл в полуфинале чемпионатов мира четыре раза."
Напомним, что Месси стал чемпионом на чемпионате мира 2022 года в Катаре, Мбаппе выиграл мундиаль 2018 года в России, а Клозе вместе со сборной Германии завоевал главный трофей на чемпионате мира 2014 года в Бразилии.