Fransiyalik himoyachi Teo Ernandes yaqinda "Milan" klubidan Saudiya Arabistonining "Al-Hilol" jamoasiga o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Biroq u yangi jamoasida kutilgan darajada samarali o‘yin ko‘rsata olmayapti. Shu sababli "Al-Hilol" muxlislari futbolchining o‘yinidan noroziligini ochiq-oydin bildirishmoqda.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. So‘nggi mag‘lubiyatlardan biri ortidan Teo Ernandes ijtimoiy tarmoqlarda muxlislardan uzr so‘radi.
Ammo bu uzrlar kutilgan natijani bermadi, aksincha muxlislar tomonidan keskin tanqidlar ostida qoldi. Ularning fikricha, futbolchi avvalgi jismoniy holatini yo‘qotgan, vazni ortgan va maydonda sust harakat qilmoqda.
Ko‘plab muxlislar uning o‘yinini "faqat raqam uchun" deb baholashmoqda. Shuningdek, muxlislar Ernandesning bunday holati nafaqat xalqaro maydonlarda, balki Saudiya chempionatida ham yaqqol sezilayotganini ta’kidlamoqda.

Тео Эрнандес подвергся критике со стороны болельщиков "Аль-Хилола"
Французский защитник Тео Эрнандес недавно перешёл из клуба «Милан» в саудовский клуб «Аль-Хилал». Об этом сообщил Zamin.uz.
Однако в новой команде он не демонстрирует ожидаемую эффективность в игре. По этой причине болельщики «Аль-Хилала» открыто выражают своё недовольство игрой футболиста.
Об этом сообщает euro-football.ru. После одного из последних поражений Тео Эрнандес извинился перед болельщиками в социальных сетях.
Но эти извинения не дали ожидаемого результата, наоборот, он подвергся жёсткой критике со стороны фанатов. По их мнению, футболист потерял прежнюю физическую форму, набрал вес и действует на поле вяло.
Многие болельщики оценивают его игру как «только ради цифр». Также фанаты отмечают, что такое состояние Эрнандеса заметно не только на международной арене, но и в чемпионате Саудовской Аравии.