«Sankt-Pauli» va «Leyptsig» o‘yini durang bilan yakunlandi
Germaniya chempionatining 19-turida «Sankt-Pauli» jamoasi o‘z maydonida «RB Leyptsig»ni qabul qilib, qiziqarli o‘yin namoyish etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvda mehmonlar, ya’ni «RB Leyptsig» o‘yinni faol boshladi. 8-daqiqadayoq Ksaver Shlagerning zarbasi ustunga tegib qaytdi.
Biroq mezbon jamoa ham qarshi hujumlar uyushtirdi. «Sankt-Pauli» hujumchisi Riki-Jeyd Jons jarima maydonida yaxshi imkoniyatga ega bo‘lsa-da, ofsayd sabab gol urishning imkoni bo‘lmadi.
Birinchi bo‘lim oxirida esa Yan Diomandning uzatmasidan keyin Antonio Nusa zarba berdi, ammo darvozabon to‘pni qaytarishga muvaffaq bo‘ldi. Ikkinchi bo‘limning 66-daqiqasida hisob ochildi.
Burchak zarbasidan keyin to‘p Diomandga kelib tushdi va uning zarbasi raqibga tegib, darvozaga yo‘l oldi — 0:1. Biroq uchrashuvning qo‘shimcha daqiqalarida «RB Leyptsig» o‘z maydonida xatoga yo‘l qo‘ydi.
David Raum jarima maydonida Marteyn Karsga nisbatan qoida buzdi va hakam penalti belgiladi. Kars 11 metrlik jarima zarbasini golga aylantirdi — 1:1.
Mazkur durang natijasida «RB Leyptsig» turnir jadvalida to‘rtinchi o‘ringa ko‘tarildi, «Sankt-Pauli» esa oxiridan ikkinchi pog‘onada qoldi. Ushbu o‘yin Germaniya chempionatining qiziqarli va muhim bahslaridan biri bo‘ldi.

«Санкт-Паули» и «Лейпциг» игра завершилась вничью
В 19-м туре чемпионата Германии команда «Санкт-Паули» принимала у себя дома «РБ Лейпциг» и показала интересную игру. Об этом сообщает Zamin.uz.
Встречу активнее начали гости, то есть «РБ Лейпциг». Уже на 8-й минуте удар Ксавера Шлагера пришёлся в штангу и отскочил обратно.
Однако хозяева также организовывали контратаки. Нападающий «Санкт-Паули» Рики-Джейд Джонс имел хороший шанс в штрафной площади, но из-за положения вне игры забить гол не удалось.
В конце первого тайма после передачи Яна Диоманда Антонио Нуса нанес удар, но вратарь сумел отбить мяч. На 66-й минуте второго тайма счёт был открыт.
После углового мяч пришёл к Диоманду, и его удар, отскочив от соперника, попал в ворота — 0:1. Однако в добавленное время «РБ Лейпциг» допустил ошибку на своей половине поля.
Давид Раум нарушил правила против Мартейна Карса в штрафной, и судья назначил пенальти. Карс реализовал 11-метровый удар — 1:1.
Этот ничейный результат позволил «РБ Лейпцигу» подняться на четвёртое место в турнирной таблице, а «Санкт-Паули» остался на предпоследнем месте. Эта игра стала одной из интересных и важных встреч чемпионата Германии.