Ruminiyalik murabbiy Kivu o‘tgan yozda Simone Indzagi boshchiligidagi to‘rt yillik davrdan so‘ng "Inter" boshqaruvini o‘z qo‘liga olgan edi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Kapelloning ta’kidlashicha, Kivu jamoaga yangi usullarni muvaffaqiyatli olib kirgan. Xususan, "Lechche"ga qarshi o‘yin oldidan futbolchilarga berilgan dam olish imkoniyati Kapelloda yaxshi taassurot qoldirgan.
Uning fikricha, Kivu futbolchilarning ruhiyatini chuqur his qilishi va kiyinish xonasidagi muhitni boshqarishi bilan ajralib turadi. "U jamoaning ichki kayfiyatini juda yaxshi tushunadi — bu uning katta afzalligi.
Futbolchilar bunday fidoyi murabbiyni xafa qilmaslikka harakat qiladi va maydonda bor kuchini sarflaydi", — deya ta’kidlagan Kapello. Uning so‘zlari pianetamilan.it saytida keltirilgan.
Ma’lumot uchun, "Inter" A Seriyada hozirda peshqadamlik qilmoqda va "Milan"dan besh ochko oldinda bormoqda.

Капелло: Киву внедрил новые методы в "Интер"
Бывший главный тренер итальянского клуба "Милан" Фабио Капелло высказался положительно о Кристиане Киву, который возглавляет команду "Интер". Об этом сообщает Zamin.uz.
Румынский тренер Киву прошлым летом взял на себя руководство "Интером" после четырехлетнего периода под руководством Симоне Индзаги. Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Капелло, Киву успешно внедрил в команду новые методы. В частности, возможность отдыха для игроков перед матчем с "Лечче" произвела на Капелло хорошее впечатление.
По его мнению, Киву выделяется тем, что глубоко чувствует настроение игроков и умеет управлять атмосферой в раздевалке. "Он очень хорошо понимает внутренний настрой команды — это его большое преимущество.
Игроки стараются не огорчать такого преданного тренера и выкладываются на поле по полной", — подчеркнул Капелло. Его слова приведены на сайте pianetamilan.it.