Kloze: Messi yoki Mbappe rekordimni yangilashi mumkin
Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti xabar berdi. Kloze o‘z faoliyati davomida to‘rtta Jahon chempionatida ishtirok etib, jami 16 ta gol urgan.
Faol futbolchilar orasida unga eng yaqin natijani Lionel Messi (13 gol) va Kiliyan Mbappe (12 gol) qayd etgan. Klozening fikricha, uning rekordi yaqin kelajakda yangilanadi.
U Messining 2026 yilgi Jahon chempionatida bu natijaga erishishini taxmin qilmoqda, Mbappe esa bu marraga 2026 yoki 2030 yillarda yetishi mumkinligini aytgan. Kloze o‘z intervyusida Messining muxlisi ekanligini ta’kidlab, unga faoliyatini davom ettirishda omad tilagan.
Shuningdek, Mbappening iste’dodini yuqori baholab, bu ikki futbolchining sog‘lom bo‘lib, o‘zlarining eng yuqori darajasida o‘ynashlarini xohlashini bildirgan. Shu bilan birga, Kloze o‘zining muvaffaqiyatlarini ham eslatib o‘tgan: u Jahon chempionatlarida to‘rt marta yarim final bosqichiga yetib borgan yagona futbolchi ekanligini qayd etgan.
Ma’lumki, Messi 2022 yilgi Qatar mundialida chempionlikni qo‘lga kiritgan, Mbappe esa 2018 yil Rossiyada o‘z terma jamoasi bilan g‘olib chiqqan. Kloze esa 2014 yil Braziliyada Germaniya terma jamoasi bilan Jahon chempionligini nishonlagan.

Kloze: Месси или Мбаппе могут обновить мой рекорд
Бывший нападающий сборной Германии Мирослав Клозе заявил, что рекорд по голам в истории чемпионатов мира может быть обновлен в ближайшие годы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эту информацию сообщил сайт euro-football.ru. Клозе за свою карьеру участвовал в четырёх чемпионатах мира и забил всего 16 голов.
Среди действующих футболистов к его результату ближе всего Лионель Месси (13 голов) и Килиан Мбаппе (12 голов). По мнению Клозе, его рекорд будет обновлен в ближайшем будущем.
Он предполагает, что Месси достигнет этого результата на чемпионате мира 2026 года, а Мбаппе может достичь этой отметки в 2026 или 2030 годах. В интервью Клозе подчеркнул, что является поклонником Месси и пожелал ему удачи в продолжении карьеры.
Также он высоко оценил талант Мбаппе, отметив, что оба футболиста хотят оставаться здоровыми и играть на своём высочайшем уровне. При этом Клозе напомнил о своих достижениях: он является единственным игроком, который четыре раза выходил в полуфинал чемпионатов мира.
Известно, что Месси стал чемпионом на чемпионате мира 2022 года в Катаре, Мбаппе — победителем с национальной сборной на чемпионате мира 2018 года в России. Клозе же праздновал чемпионство мира с командой Германии в 2014 году в Бразилии.