Pol Pogba «Yuventus»ga qarshi o‘yinda qatnashmaydi
Ma’lum qilinishicha, bu yangilik kutilmagan holat emas. Pogba joriy mavsum davomida deyarli maydonga tushmayapti va «Monako» tarkibida o‘yindan chetda qolmoqda.
Jamoa rahbariyati uning holatidan xavotirda. Klub bosh direktori Tyago Skuroning so‘zlariga ko‘ra, Pogbani o‘z optimal formasiga qaytarish va o‘yin amaliyotini oshirish juda murakkab bo‘lmoqda.
«Bu yopiq doira, biz esa bu masalada yechim izlayapmiz», — deydi u. Eslatib o‘tamiz, Pol Pogba bilan tuzilgan shartnoma 2027 yilning 30 iyuniga qadar amal qiladi.
Vaqt hali mavjud bo‘lsa-da, futbolchining maydonga qaytishi bilan bog‘liq masalalar haligacha ochiq qolmoqda. Shuningdek, Pogba futbolchilik faoliyatida ikki marta «Yuventus» sharafini himoya qilgan.
Bu holat uning sobiq jamoasiga qarshi o‘ynash imkoniyatini yana-da qiziqarli qilishi mumkin edi, ammo hozirgi vaziyat bunga yo‘l bermayapti.

Пол Погба не примет участие в матче против «Ювентуса»
На этот раз французский клуб проведет встречу в рамках Лиги чемпионов УЕФА против «Ювентуса». Об этом сообщает euro-football.ru.
Сообщается, что эта новость не стала неожиданностью. Погба в текущем сезоне почти не выходит на поле и остается вне состава «Монако».
Руководство команды обеспокоено его состоянием. По словам генерального директора клуба Тьяго Скурони, вернуть Погбу в оптимальную форму и увеличить игровую практику очень сложно.
«Это замкнутый круг, и мы ищем решение этой проблемы», — говорит он. Напомним, контракт с Полом Погба действует до 30 июня 2027 года.
Хотя время еще есть, вопросы, связанные с возвращением футболиста на поле, остаются открытыми. Также стоит отметить, что Погба дважды защищал цвета «Ювентуса» в своей карьере.
Эта ситуация могла бы сделать его игру против бывшей команды еще более интересной, но текущая ситуация этому препятствует.