"Al-Ittihad" klubi yarim himoyachisi N’Golo Kante boshqa jamoaga o‘tishi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "euro-football.ru" xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, "Al-Nasr" jamoasi fransuz futbolchisini o‘z tarkibiga qo‘shib olishga qiziqish bildirgan.
Klubning sobiq yuridik bo‘limi direktori Saad Al Subayning aytishicha, transfer masalasi yanvar oyining oxiriga qadar hal qilinishi ehtimoli bor. Eslatib o‘tamiz, Kante 2023 yilda "Chelsi" klubidan erkin agent sifatida Saudiya Arabistonining "Al-Ittihad" jamoasiga kelib qo‘shilgan edi.
Uning amaldagi shartnomasi 2026 yil 30 iyun sanasigacha davom etadi. Joriy mavsumda u Saudiya klubi safida barcha musobaqalarda 25 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 1 ta golli uzatma amalga oshirdi.

Канте может перейти в клуб «Аль-Наср»
Полузащитник клуба «Аль-Иттихад» Н’Голо Канте может перейти в другую команду. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает «euro-football.ru». Известно, что клуб «Аль-Наср» проявляет интерес к французскому футболисту.
По словам бывшего директора юридического отдела клуба Саада Аль Субая, вопрос трансфера может быть решён до конца января. Напомним, что Канте в 2023 году перешёл в саудовский клуб «Аль-Иттихад» из «Челси» в статусе свободного агента.
Действующий контракт игрока действует до 30 июня 2026 года. В текущем сезоне он провёл за саудовский клуб 25 матчей во всех турнирах, забил 2 гола и сделал 1 результативную передачу.