Italiyaning Seriya A chempionati doirasida bo‘lib o‘tgan so‘nggi uchrashuvda «Milan» jamoasi «Roma»ga qarshi maydonga tushdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda «Milan» darvozasiga penalti belgilandi va natijada gol o‘tkazib yuborildi. Ma’lum bo‘lishicha, bu holat joriy mavsumda «Milan» darvozasiga belgilangan yettinchi penalti bo‘lib, bu ko‘rsatkich klub uchun rekord hisoblanadi.
Bu haqda euro-football.ru nashri xabar beradi. Statistikaga ko‘ra, «Milan»ning bu ko‘rsatkichi Italiya chempionatining oliy ligasidagi boshqa barcha klublarnikidan yuqoridir.
Misol uchun, «Napoli» va «Udineze» jamoalari darvozasiga 6 tadan penalti belgilangan bo‘lsa, turnir jadvalida peshqadam bo‘lib turgan «Inter» darvozasiga 5 marta penalti zarbasi ijro etilgan. Keyingi turda «Milan» jamoasi «Bolonya»ga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Hozirda «Milan» Seriya A chempionati jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. Bu jamoa uchun keyingi o‘yin ham muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Рекорд по назначенным пенальти в ворота «Милана» увеличился
В последнем матче чемпионата Италии Серии А команда «Милан» вышла на поле против «Ромы». Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом матче в ворота «Милана» был назначен пенальти, в результате чего был пропущен гол. Как стало известно, это седьмой назначенный пенальти в ворота «Милана» в текущем сезоне, что является рекордом для клуба.
Об этом сообщает издание euro-football.ru. Согласно статистике, этот показатель «Милана» выше, чем у всех других клубов высшей лиги чемпионата Италии.
Например, в ворота команд «Наполи» и «Удинезе» было назначено по 6 пенальти, а в ворота лидирующего в турнирной таблице «Интера» — 5 пенальти. В следующем туре команда «Милан» сыграет против «Болоньи».
В настоящее время «Милан» занимает второе место в таблице чемпионата Серии А. Следующий матч будет иметь важное значение для этой команды.