U 2025/2026 yilgi mavsumning birinchi qismini ushbu jamoada ijara asosida o‘tkazgan edi. Bu haqda euro-football.ru nashri xabar berdi.
Mail Sport manbasiga ko‘ra, tomonlar yaqin 24 soat ichida shartnomani bekor qilish bo‘yicha kelishuvga erishishi kutilmoqda. Zinchenko «Nottingem Forest» safida o‘zini ko‘rsata olmadi va joriy mavsumda faqatgina 10 ta uchrashuvda maydonga tushdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchining to‘liq shartnomasi Londonning «Arsenal» klubiga tegishli. Shu bilan birga, matbuotda himoyachining Amsterdamning «Ayaks» klubiga o‘tishi mumkinligi haqida ham xabarlar tarqalgan.

Зинченко покидает «Ноттингем Форест» досрочно
Украинский защитник Александр Зинченко готов покинуть клуб «Ноттингем Форест» досрочно. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он провёл первую половину сезона 2025/2026 в этом клубе на правах аренды. Об этом сообщает издание euro-football.ru.
По информации источника Mail Sport, стороны ожидают достичь соглашения о расторжении контракта в ближайшие 24 часа. Зинченко не смог проявить себя в составе «Ноттингем Форест» и в текущем сезоне сыграл всего в 10 матчах.
По данным, полный контракт футболиста принадлежит лондонскому клубу «Арсенал». При этом в прессе также распространяются сообщения о возможном переходе защитника в амстердамский «Аякс».