Hujumchi Denis Makarov Turkiyaning “Kayserispor” klubiga qanday kelib qolganini so‘zlab berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda “Euro-football.ru” xabar berdi. Uning aytishicha, u qishki yig‘inlar boshlanishidan oldin boshqa jamoaga o‘tishi mumkinligini sezgan va chamadonini tayyorlab qo‘ygan.
Makarovning so‘zlariga ko‘ra, yig‘in boshida uning agenti Aleksey unga qo‘ng‘iroq qilib, Turkiyadan taklif borligini aytgan. “Agentim: ‘Turkiyadan variant bor.
Xohlaysanmi?’ deb so‘radi. Men darhol rozilik bildirdim.
Yangi chempionat, yangi hissiyotlar – bu menga qiziq edi”, dedi futbolchi. Makarovning ta’kidlashicha, “Kayserispor”ning murabbiyi va sport direktori bilan bo‘lgan muloqotdan so‘ng tomonlar tezda kelishuvga erishgan.
Natijada, futbolchi turk klubi bilan yarim yillik shartnoma imzoladi. Ushbu bitimda shartnomani uzaytirish imkoniyati ko‘zda tutilmagan.
27 yoshli vinger ilgari Moskvaning “Dinamo” klubida to‘p surgan. Endilikda u Turkiyada o‘zini yangi muhitda sinab ko‘rishga qaror qilgan.

Денис Макаров Как Денис Макаров попал в "Кайсериспор"?
Нападающий Денис Макаров рассказал, как он оказался в турецком клубе «Кайсериспор». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает «Euro-football.ru». По его словам, он почувствовал, что может перейти в другую команду до начала зимних сборов и подготовил чемодан.
По словам Макарова, в начале сборов его агент Алексей позвонил ему и сообщил, что есть предложение из Турции. «Мой агент спросил: «Есть вариант из Турции. Хочешь?» Я сразу согласился.
Новый чемпионат, новые эмоции — это было интересно для меня», — сказал футболист. По словам Макарова, после общения с тренером и спортивным директором «Кайсериспора» стороны быстро достигли соглашения.
В итоге футболист подписал с турецким клубом полугодичный контракт. В этом соглашении не предусмотрена возможность продления контракта.
27-летний вингер ранее выступал за московское «Динамо». Теперь он решил попробовать себя в новой среде в Турции.