Demenco Chempionlar ligasi favoritlarini baholadi
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Demencoga ko‘ra, bu mavsumda favoritlarni aniq ajratish oson emas, chunki ayrim yirik klublar avvalgidek kuchli formada emas.
Shunga qaramay, mutaxassis «Barselona»ni mavsum davomida ishonchli o‘yin namoyish etayotgan jamoa sifatida alohida ta’kidladi. Shuningdek, u «Real Madrid»ni har doim barcha sovrinlar uchun oxirigacha kurashadigan jamoa sifatida ko‘rishini aytib o‘tdi.
«Liverpul» esa Demencoga ko‘ra, doimiy ravishda turnirning asosiy da’vogarlaridan biri hisoblanadi. Hozirda UEFA Chempionlar ligasi guruh bosqichining yetti turidan so‘ng turnir jadvalining yuqori sakkiztaligida «Arsenal», «Bavariya», «Real Madrid», «Liverpul», «Tottenhem», «PSJ», «Nyukasl» va «Chelsi» klublari joylashgan.
Bu jamoalar o‘zining kuchli o‘yinlari bilan chempionlik uchun asosiy da’vogar sifatida tilga olinmoqda. Eslatib o‘tish joiz, Chempionlar ligasining amaldagi g‘olibi Fransiyaning «PSJ» klubi hisoblanadi.
U o‘tgan mavsum finalida «Inter»ni 5:0 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchratib, chempionlikni qo‘lga kiritgan edi.

Demenco оценил фаворитов Лиги чемпионов
Бывший футболист сборной России Максим Деменцо оценил, кто является основными претендентами на чемпионство в текущем сезоне Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По мнению Деменцо, в этом сезоне сложно выделить явных фаворитов, так как некоторые крупные клубы не находятся в прежней сильной форме.
Тем не менее, специалист особо отметил «Барселону» как команду, демонстрирующую уверенную игру на протяжении сезона. Также он отметил, что всегда рассматривает «Реал Мадрид» как команду, которая борется за все трофеи до самого конца.
«Ливерпуль», по мнению Деменцо, постоянно является одним из основных претендентов на турнир. В настоящее время после семи туров группового этапа Лиги чемпионов УЕФА в верхней восьмерке турнирной таблицы находятся клубы «Арсенал», «Бавария», «Реал Мадрид», «Ливерпуль», «Тоттенхэм», «ПСЖ», «Ньюкасл» и «Челси».
Эти команды благодаря своей сильной игре рассматриваются как основные претенденты на чемпионство. Напомним, что действующим победителем Лиги чемпионов является французский клуб «ПСЖ».