Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Kloze to‘rtta jahon chempionatida qatnashib, jami 16 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Hozirda faoliyatini davom ettirayotgan futbolchilar orasida unga eng yaqin ko‘rsatkich Lionel Messi va Kilian Mbappega tegishli. Messi hisobida 13 ta, Mbappeda esa 12 ta gol bor.
"Mening jahon chempionatlaridagi gollar rekordim yaqin yillarda yangilanishi mumkin. Bu 2026 yilda Lionel Messi tomonidan amalga oshirilishi ehtimoldan holi emas yoki Kilian Mbappe 2026 yoki 2030 yillarda bunga erishishi mumkin.
Men Messini juda hurmat qilaman va agar u faoliyatini davom ettirsa, unga eng yaxshi tilaklarni tilayman. Mbappe ham aqlbovar qilmas iste’dodga ega.
Umid qilamanki, ikkalasi ham sog‘lom bo‘lib, o‘z imkoniyatlarini to‘liq ko‘rsata oladi. Hozircha esa eng yaxshi statistika meniki va jahon chempionatlari yarim finalida to‘rt marta maydonga tushgan yagona futbolchiman", — deydi Kloze Bild nashriga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, Messi 2022 yil Qatar mundialida Argentina bilan chempionlikni qo‘lga kiritgan, Mbappe esa 2018 yilda Rossiyada Fransiya terma jamoasi bilan g‘olib bo‘lgan. Kloze esa 2014 yil Braziliyada Germaniya terma jamoasi tarkibida jahon chempioni bo‘lgan edi.

Kloze: Мой рекорд на чемпионате мира может быть обновлен
Бывший нападающий сборной Германии Мирослав Клозе заявил, что долго не удержит рекорд по количеству голов на чемпионатах мира. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Клозе участвовал в четырёх чемпионатах мира и сумел забить в общей сложности 16 голов.
Среди действующих футболистов ближайшие показатели у Лионеля Месси и Килиана Мбаппе. У Месси 13 голов, у Мбаппе — 12.
"Мой рекорд по голам на чемпионатах мира может быть побит в ближайшие годы. Это вполне возможно сделать Лионелю Месси в 2026 году или Килиану Мбаппе в 2026 или 2030 годах.
Я очень уважаю Месси и, если он продолжит карьеру, желаю ему всего наилучшего. У Мбаппе тоже невероятный талант.
Надеюсь, оба будут здоровы и смогут полностью раскрыть свои возможности. Пока что лучшая статистика принадлежит мне, и я единственный футболист, который выходил на поле в полуфиналах чемпионатов мира четыре раза", — сказал Клозе в интервью изданию Bild.
Напомним, что Месси стал чемпионом мира с Аргентиной на мундиале 2022 года в Катаре, Мбаппе — с Францией на чемпионате 2018 года в России. Клозе же стал чемпионом мира в 2014 году в Бразилии в составе сборной Германии.