Alvaro Arbeloa “Real Madrid” bosh murabbiyi bo‘ldi
U bu o‘rinni Xabi Alonsodan qabul qilib olgan. Madrid klubi yoz faslida boshqa, yanada mashhur murabbiyni jamoaga olib kelishi mumkinligi haqida ma’lumotlar tarqalgan edi.
Biroq bu o‘zgarishning amalga oshishi majburiy emas. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
The Touchline nashri bergan ma’lumotga ko‘ra, “Real Madrid” Arbeloa bilan tuzilgan kelishuvni amalda “muddatsiz” tarzda rasmiylashtirgan. Bu qaror allaqachon murabbiyga ma’lum qilingan.
Shunday qilib, Arbeloaning kelajagi jamoaning natijalariga to‘g‘ridan-to‘g‘ri bog‘liq bo‘lishi kutilmoqda. Shuningdek, klub rahbariyati Arbeloaning jamoa futbolchilari bilan kiyinish xonasidagi muloqotidan mamnunligini bildirgan.
Ularning fikricha, murabbiyning futbolchilar bilan yaxshi munosabat o‘rnata olishi maydondagi o‘yin natijalariga ham ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Ma’lum bo‘lishicha, “Real Madrid” jamoasi chorshanba kuni Chempionlar ligasi doirasida “Benfika”ga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Bu uchrashuv jamoaning hozirgi formasi va Arbeloaning rahbarlikdagi muvaffaqiyatlarini ko‘rsatib berishi mumkin.

Альваро Арбелоа стал главным тренером «Реал Мадрид»
Альваро Арбелоа недавно занял пост главного тренера команды «Реал Мадрид». Об этом сообщает Zamin.uz.
Он принял эту должность у Хаби Алонсо. В клубе Мадрида летом ходили слухи, что команда может пригласить другого, более известного тренера.
Однако это изменение не является обязательным. Об этом сообщает euro-football.ru.
По информации издания The Touchline, «Реал Мадрид» фактически оформил соглашение с Арбелоа на «бессрочной» основе. Это решение уже было доведено до тренера.
Таким образом, ожидается, что будущее Арбелоа напрямую будет зависеть от результатов команды. Также руководство клуба выразило удовлетворение общением Арбелоа с игроками команды в раздевалке.
По их мнению, хорошие отношения тренера с футболистами положительно влияют на результаты игры на поле. Известно, что команда «Реал Мадрид» в среду проведёт матч Лиги чемпионов против «Бенфики».