Dyumfris ikki haftada mashg‘ulotlarga qaytadi
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Jurnalist Paskuale Guarroning ma’lum qilishicha, Dyumfris yaqin ikki hafta ichida umumiy mashg‘ulotlarga qo‘shilishi kutilmoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchi 22-fevral kuni “Lechche” klubiga qarshi o‘yinda maydonga tushishi mumkin. Biroq 15-fevralda “Yuventus”ga qarshi uchrashuvda uning o‘ynashi juda kam ehtimol sifatida baholanmoqda.
Futbolchi bu o‘yinda qaydnomaga kiritilishi mumkin, ammo uning maydonga tushishi hali aniq emas. Denzel Dyumfris joriy mavsumda “Inter” safida barcha turnirlarda 15 ta o‘yinda qatnashdi.
U mazkur uchrashuvlar davomida 3 ta gol urib, 1 ta golli uzatma amalga oshirgan. Bu natijalar himoyachi uchun yaxshi ko‘rsatkich sifatida baholanmoqda.
Shuningdek, 28-yanvar kuni “Inter” Chempionlar ligasi guruh bosqichidagi so‘nggi uchrashuvini Dortmundning “Borussiya” klubiga qarshi o‘tkazadi. Ushbu o‘yin Toshkent vaqti bilan soat 01:00 da boshlanishi rejalashtirilgan.

Дамфрис вернётся к тренировкам через две недели
Пояснены новые данные о возвращении защитника миланского "Интера" Дензела Дюмфриса после травмы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам журналиста Паскуале Гуаррона, ожидается, что Дюмфрис присоединится к общим тренировкам в ближайшие две недели.
Согласно информации, футболист может выйти на поле в матче против клуба "Лечче" 22 февраля. Однако участие в игре против "Ювентуса" 15 февраля оценивается как маловероятное.
Игрок может быть включён в заявку на этот матч, но его выход на поле пока не подтверждён. В текущем сезоне Дензел Дюмфрис сыграл за "Интер" во всех турнирах 15 матчей.
За это время он забил 3 гола и сделал 1 результативную передачу. Эти показатели считаются хорошими для защитника.
Кроме того, 28 января "Интер" проведёт последний матч группового этапа Лиги чемпионов против дортмундской "Боруссии". Эта игра запланирована на 01:00 по ташкентскому времени.