Leonid Slutskiy boshchiligidagi “Shanxay Shenxua” futbol klubi Osiyo Chempionlar Ligasining 6-turida yana mag‘lubiyatga uchradi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoa safarda Yaponiya vakili “Sanfrecce Xirosima”ga qarshi o‘yin o‘tkazib, 0:1 hisobida imkoniyatni boy berdi. Mazkur uchrashuv haqida euro-football.ru xabar bermoqda.
Uchrashuvning taqdiri 78-daqiqada hal bo‘ldi. “Sanfrecce Xirosima” himoyachisi Hayato Araki tomonidan kiritilgan yagona gol jamoasiga g‘alaba keltirdi.
Shu tariqa, “Shanxay Shenxua” turnirda ketma-ket uchinchi marta mag‘lubiyatga uchradi va yana ochko ololmadi. Hozirda Slutskiy jamoasi 6 o‘yindan so‘ng atigi 4 ochko to‘plab, turnir jadvalida 11-o‘rinda bormoqda.
Bunday natijalar jamoaning musobaqadagi keyingi bosqichga chiqish imkoniyatlarini sezilarli darajada pasaytirdi. Ayni paytda “Sanfrecce Xirosima” esa 11 ochko bilan uchinchi pog‘onada joylashgan.

«Шанхай Шеньхуа» проиграл в 6-м туре Лиги чемпионов Азии
Футбольный клуб «Шанхай Шеньхуа» под руководством Леонида Слуцкого вновь потерпел поражение в 6-м туре Лиги чемпионов Азии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда провела выездной матч против японского представителя «Санфречче Хиросима» и упустила возможность, проиграв со счётом 0:1. Об этом сообщает euro-football.ru.
Исход встречи был решён на 78-й минуте. Единственный гол, забитый защитником «Санфречче Хиросима» Хаято Араки, принес его команде победу.
Таким образом, «Шанхай Шеньхуа» потерпел третье подряд поражение в турнире и вновь не смог набрать очки. В настоящее время команда Слуцкого после 6 матчей набрала всего 4 очка и занимает 11-е место в турнирной таблице.
Такие результаты значительно снизили шансы команды на выход в следующий этап соревнования. В то же время «Санфречче Хиросима» с 11 очками занимает третье место.