Maksim Demenko: "Arsenal" sovrin uchun kurashadi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Maksim Demenko Londonning "Arsenal" klubi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Demenkoning ta’kidlashicha, "Arsenal" joriy mavsumda juda yuqori darajada o‘yin ko‘rsatmoqda.
U klubning o‘tgan mavsumda ham kuchli bo‘lganini qayd etib, biroq sovrin yutish uchun nimadir yetishmaganini eslatdi. Mutaxassisning fikricha, bu mavsumda "Arsenal" albatta sovrin uchun kurashadi.
Ammo Chempionlar ligasi pley-off bosqichida natijalar kutilmagan tarzda o‘zgarishi mumkinligi sababli, guruh bosqichida barqaror o‘ynagan jamoa har doim ham chempion bo‘la olmaydi. Hozirgi kunga kelib, "Arsenal" Chempionlar ligasida yetti turdan so‘ng 21 ochko to‘plab, umumiy jadvalda yetakchilik qilmoqda.
Jamoa so‘nggi turda o‘z maydonida "Qayrat" bilan bellashadi. Mutaxassislar fikricha, Mikel Arteta boshchiligidagi jamoa mavsum davomida yuksak natijalarga erishishi mumkin.

Максим Деменко: "Арсенал" борется за трофей
Бывший футболист сборной России Максим Деменко поделился своим мнением о лондонском клубе "Арсенал". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Деменко, "Арсенал" в этом сезоне демонстрирует очень высокий уровень игры.
Он отметил, что клуб был сильным и в прошлом сезоне, однако чего-то не хватало для завоевания трофея. По мнению специалиста, в этом сезоне "Арсенал" обязательно будет бороться за трофей.
Однако из-за того, что результаты в плей-офф Лиги чемпионов могут неожиданно измениться, команда, стабильно играющая в групповом этапе, не всегда может стать чемпионом. На сегодняшний день "Арсенал" после семи туров Лиги чемпионов набрал 21 очко и лидирует в общем зачёте.
В последнем туре команда сыграет дома с "Кайратом". По мнению экспертов, команда под руководством Микеля Артеты может добиться высоких результатов в течение сезона.