Rossiyalik hujumkor yarim himoyachi Denis Makarov yaqinda "Kayserispor" klubiga qo‘shildi va Turkiya chempionatidagi o‘yin uslubi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Makarovning so‘zlariga ko‘ra, Turkiya chempionatidagi o‘yinlar juda dinamik tarzda o‘tadi.
Jamoalar asosan tezkor hujumlar orqali o‘ynaydi va markaz orqali pozitsion hujumlar kamdan-kam kuzatiladi. Uchrashuvlar ochiq va keskin tarzda kechadi, imkoniyatlar esa ikki jamoa o‘rtasida deyarli teng taqsimlanadi.
Futbolchining fikricha, o‘yinda kim birinchi bo‘lib gol urishga muvaffaq bo‘lsa, g‘alaba qozonish imkoniyati sezilarli darajada oshadi. Makarov klubga moslashish jarayonida ko‘plab sharhlar va o‘yin videolarini ko‘rganini aytib o‘tdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Turkiyada jamoalar odatda faqat himoyaga yopilib qolmaydi, aksincha, ancha faol va ochiq o‘yin namoyish etadi. Hozirda "Kayserispor" Turkiya Superligasi turnir jadvalida 17-o‘rinni egallab turibdi.

Denis Makarov: Чемпионат Турции очень динамичный
Российский атакующий полузащитник Денис Макаров недавно присоединился к клубу «Кайсериспор» и поделился своими впечатлениями об игровом стиле в чемпионате Турции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Макарова, игры в чемпионате Турции проходят в очень динамичном темпе.
Команды в основном играют через быстрые атаки, а позиционные атаки через центр встречаются редко. Матчи проходят открыто и напряжённо, шансы распределены почти поровну между двумя командами.
По мнению футболиста, у команды, которая первой забьёт гол, значительно повышаются шансы на победу. Макаров отметил, что в процессе адаптации к клубу он просмотрел множество комментариев и игровых видео.
По его словам, в Турции команды обычно не закрываются только в обороне, наоборот, демонстрируют достаточно активную и открытую игру. В настоящее время «Кайсериспор» занимает 17-е место в турнирной таблице Суперлиги Турции.