N’Golo Kante "Al-Nasr" klubiga o‘tishi mumkin
"Al-Ittihad" klubi yarim himoyachisi N’Golo Kante yaqin orada Saudiya Arabistonining boshqa bir klubiga o‘tishi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ma’lum qilinishicha, "Al-Nasr" klubi fransuz futbolchisini o‘z safiga qo‘shib olishga qiziqish bildirgan.
Klubning sobiq yuridik bo‘limi direktori Saad Al Subayyaning ta’kidlashicha, ushbu transfer yanvar oyi oxiriga qadar amalga oshishi ehtimoli bor. Eslatib o‘tamiz, Kante 2023 yilda "Chelsi" klubidan erkin agent sifatida "Al-Ittihad" jamoasiga kelib qo‘shilgan edi.
Uning hozirgi shartnomasi 2026 yilning 30 iyuniga qadar amal qiladi. Joriy mavsumda Kante Saudiya Arabistoni klubining tarkibida barcha musobaqalarda 25 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 1 ta golli uzatma amalga oshirdi.

Н'Голо Канте может перейти в клуб "Аль-Наср"
Полузащитник клуба «Аль-Иттихад» Н'Голо Канте может в ближайшее время перейти в другой клуб Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Сообщается, что клуб «Аль-Наср» проявляет интерес к французскому футболисту.
По словам бывшего директора юридического отдела клуба Саада Аль Субаяна, этот трансфер может состояться до конца января. Напомним, что Канте в 2023 году перешёл в команду «Аль-Иттихад» из «Челси» в статусе свободного агента.
Его текущий контракт действует до 30 июня 2026 года. В этом сезоне Канте сыграл за клуб Саудовской Аравии во всех соревнованиях 25 матчей, забил 2 гола и сделал 1 голевую передачу.