“Bavariya” klubi yarim himoyachisi Leon Goretska o‘z transferi haqida tarqalgan mish-mishlarga izoh berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Futbolchining ta’kidlashicha, u hech qachon boshqa klubga o‘tish tashabbusi bilan chiqmagan. Bu haqda euro-football.ru xabar bergan.
Avvalroq ommaviy axborot vositalarida Goretskaning “Barselona” bosh murabbiyi Hans-Diter Flik bilan bog‘lanib, kataloniyaliklar jamoasiga o‘tishni xohlagani haqida xabarlar tarqalgan edi. Ma’lumki, Goretska va Flik ilgari “Bavariya” va Germaniya terma jamoasida birga ishlaganlar.
Ammo futbolchi bu xabarlarni qat’iyan rad etdi. “Men Flikka ‘Barselona’ga o‘tish haqida murojaat qilganim haqidagi yozuvlarni o‘qidim.
Bu ma’lumotni hoziroq rad etaman”, — dedi Goretska DIE ZEIT nashriga bergan intervyusida. Ma’lumot uchun, Leon Goretska 2018 yilda erkin agent sifatida “Bavariya”ga qo‘shilgan.
Uning klub bilan shartnomasi 2026 yilning 30 iyuniga qadar davom etadi. Joriy mavsumda Goretska myunxenliklar safida jami 28 ta o‘yinda maydonga tushib, 1 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.

Леон Горецка опроверг слухи о трансфере
Полузащитник клуба «Бавария» Леон Горецка прокомментировал слухи о своём трансфере. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам футболиста, он никогда не проявлял инициативу перехода в другой клуб. Об этом сообщает euro-football.ru.
Ранее в СМИ появлялись сообщения о том, что Горецка связывался с главным тренером «Барселоны» Ханс-Дитером Фликом и хотел перейти в каталонскую команду. Известно, что Горецка и Флик ранее работали вместе в «Баварии» и сборной Германии.
Однако футболист категорически опроверг эти сообщения. «Я читал записи о том, что обращался к Флику с просьбой перейти в «Барселону».
Сейчас я опровергаю эту информацию», — сказал Горецка в интервью изданию DIE ZEIT. Для справки, Леон Горецка присоединился к «Баварии» в 2018 году в статусе свободного агента.
Его контракт с клубом действует до 30 июня 2026 года. В текущем сезоне Горецка провёл за мюнхенцев всего 28 матчей и забил 1 гол.