Usman Dembele Saudiya klublariga o‘tishi mumkin
PSJ hujumchisi Usman Dembele o‘z faoliyatini Saudiya Arabistoni chempionatida davom ettirishi mumkin. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Sky Sports va euro-football.ru xabar bermoqda. Manbalarga ko‘ra, Saudiya Arabistoni chempionatining boy klublari yozgi transfer oynasida katta yulduzlarni jalb qilishga jiddiy kirishgan.
Ular orasida Dembele ham bor. Hozircha bitimning aniq qiymati oshkor qilinmagan, shuningdek, futbolchiga qaysi klub qiziqish bildirayotgani haqida ma’lumot berilmagan.
Eslatib o‘tamiz, avvalroq Dembele PSJ bilan shartnomasini uzaytirish uchun yuqori maosh talab qilayotgani aytilgandi. Biroq PSJ prezidenti klubning maosh siyosatidan chetga chiqmasliklarini va hatto jamoaning asosiy yulduzlari uchun ham bu qoidani buzmasliklarini ta’kidlagan edi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, 28 yoshli futbolchining transfer qiymati 100 million yevro atrofida baholanmoqda. Bu esa uni nafaqat Yevropaning, balki boshqa mintaqalarning ham diqqat markazida ushlab turmoqda.
Saudiya klublarining bunday transferlarga qiziqishi esa futbol bozorida yangi o‘zgarishlarga sabab bo‘lishi mumkin.

Усман Дембеле может перейти в клубы Саудовской Аравии
Нападающий ПСЖ Усман Дембеле может продолжить свою карьеру в чемпионате Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщают Sky Sports и euro-football.ru. По данным источников, богатые клубы чемпионата Саудовской Аравии серьезно занялись привлечением больших звезд в летнее трансферное окно.
Среди них есть и Дембеле. Пока точная сумма сделки не раскрывается, а также не сообщается, какой клуб проявляет интерес к футболисту.
Напомним, ранее сообщалось, что Дембеле требует высокую зарплату для продления контракта с ПСЖ. Однако президент ПСЖ подчеркнул, что клуб не отступит от своей политики по зарплатам и даже для основных звезд команды это правило не будет нарушено.
По данным Transfermarkt, трансферная стоимость 28-летнего футболиста оценивается примерно в 100 миллионов евро. Это удерживает его в центре внимания не только Европы, но и других регионов.
Интерес клубов Саудовской Аравии к таким трансферам может привести к новым изменениям на футбольном рынке.