Levandovski "Barselona"ni muhim goli bilan qutqardi
Robert Levandovski "Barselona" jamoasining Chempionlar ligasi doirasida "Kopengagen"ga qarshi o‘yinida muhim rol o‘ynadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
37 yoshli forvard uchrashuvning 48-daqiqasida gol urib, hisobni 1:1 ga tenglashtirdi va jamoasini o‘yinga qaytardi. Ushbu o‘yin haqida euro-football.ru sayti xabar berdi.
Statistik ma’lumotlarga ko‘ra, Levandovski 30 yoshdan oshganidan keyin Chempionlar ligasida 68 ta o‘yinda ishtirok etib, 62 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Ushbu ko‘rsatkich bilan u turnir tarixida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.
Faqatgina Krishtianu Ronaldu undan o‘zib ketgan, chunki portugaliyalik hujumchi 30 yoshdan keyin 68 ta gol urgan. Levandovski 2022 yilda "Barselona" safiga qo‘shilgan.
U bunga qadar "Bavariya" va "Borussiya Dortmund" jamoalarida o‘ynagan. Joriy Chempionlar ligasi mavsumida Levandovski "Barselona" uchun ikki bor gol urishga erishdi.

Левандовски спас "Барселону" важным голом
Роберт Левандовски сыграл важную роль в матче Лиги чемпионов против «Копенгагена» в составе команды «Барселона». Об этом сообщает Zamin.uz.
37-летний форвард забил гол на 48-й минуте встречи, сравняв счёт 1:1 и вернув команду в игру. Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
Согласно статистическим данным, после 30 лет Левандовски принял участие в 68 матчах Лиги чемпионов и сумел забить 62 гола. По этому показателю он занимает второе место в истории турнира.
Лишь Криштиану Роналду обогнал его, поскольку португальский нападающий забил 68 голов после 30 лет. Левандовски присоединился к «Барселоне» в 2022 году.
До этого он играл за команды «Бавария» и «Боруссия Дортмунд». В текущем сезоне Лиги чемпионов Левандовски забил два гола за «Барселону».