Laporta: Bernal va Kasado "Barselona"da qoladi
"Barselona" klubi prezidenti Joan Laporta jamoa yarim himoyachilari Mark Bernal va Mark Kasadoning kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Klub rahbari ikki futbolchining ham jamoada qolishini tasdiqladi. Ularning har ikkisi "Barselona" akademiyasi tarbiyalanuvchilari hisoblanadi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar bermoqda. Laportaning ta’kidlashicha, Bernal ham, Kasado ham jamoani tark etmaydi.
Ularning kelajagi bo‘yicha rejalar klub uchun muhim va ularga ishonch bildirilgan. Shuningdek, klub rahbari ushbu futbolchilarning kelgusida jamoaga katta foyda keltirishi mumkinligini alohida qayd etdi.
Joriy mavsumda 18 yoshli Mark Bernal barcha musobaqalarda 15 o‘yinda ishtirok etib, bir marta golli pas uzatgani bilan ajralib turdi. 22 yoshli Mark Kasado esa 21 uchrashuvda qatnashib, bir assist amalga oshirdi.
Ushbu natijalar yosh futbolchilarning jamoa uchun muhim o‘rin egallayotganini ko‘rsatadi. Shu bilan birga, "Barselona" La Liganing 21-turidan keyin 52 ochko to‘plab, turnir jadvalining birinchi pog‘onasida bormoqda.
Ularning eng yaqin raqibidan ustunligi esa bir ochkoni tashkil etadi. Bu holat jamoaning mavsum davomida yuqori natijalarga erishayotganidan dalolat beradi.

Лапорта: Берналь и Касадо останутся в "Барселоне"
Президент клуба «Барселона» Хоан Лапорта высказался о будущем полузащитников команды Марка Берналя и Марка Касадо. Об этом сообщает Zamin.uz.
Руководитель клуба подтвердил, что оба футболиста останутся в команде. Оба являются воспитанниками академии «Барселоны».
Об этом сообщает *euro-football.ru*. По словам Лапорты, ни Берналь, ни Касадо не покинут команду.
Планы на их будущее важны для клуба, и им оказано доверие. Также руководитель клуба особо отметил, что эти футболисты могут принести большую пользу команде в будущем.
В текущем сезоне 18-летний Марк Берналь принял участие в 15 матчах во всех турнирах и отличился одной результативной передачей. 22-летний Марк Касадо сыграл в 21 встрече и также сделал одну результативную передачу.
Эти показатели показывают, что молодые футболисты занимают важное место в команде. Кроме того, «Барселона» после 21-го тура Ла Лиги набрала 52 очка и занимает первое место в турнирной таблице.
Преимущество над ближайшим соперником составляет одно очко. Это свидетельствует о том, что команда демонстрирует высокие результаты на протяжении всего сезона.