Leon Goretska mavsum yakunida
Klubning sport direktori Kristof Froindning so‘zlariga ko‘ra, Goretska mavsum yakunida "Bavariya"ni tark etadi. Bu haqda euro-football.ru nashri xabar berdi.
Avvalroq, 30 yoshli futbolchi ijtimoiy tarmoqlarda xayrlashuvga oid murojaatini qoldirib, jamoa bilan vidolashish qaroriga kelganini bildirgandi. Klub vakillari yozgi rejalarga oid masalalarda futbolchi bilan suhbat o‘tkazishgan.
Froindning ta’kidlashicha, Goretska Myunxendagi faoliyatini yakunlab, sakkiz yillik muvaffaqiyatli faoliyatdan so‘ng boshqa klubga o‘tishga qaror qilgan. Leon Goretska "Bavariya" jamoasiga 2018 yilda kelib qo‘shilgan edi.
Joriy mavsumda u 28 ta uchrashuvda ishtirok etib, bir marta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. U klub safida ko‘plab yutuqlarga erishgan va jamoaning muhim o‘yinchilaridan biri bo‘lib kelgan.

Леон Горецка покинет "Баварию" в конце сезона
Было предоставлено точное сообщение о будущем полузащитника мюнхенской "Баварии" Леона Горецки. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам спортивного директора клуба Кристофа Фройнда, Горецка покинет "Баварию" по окончании сезона. Об этом сообщает издание euro-football.ru.
Ранее 30-летний футболист оставил в социальных сетях обращение с прощанием, сообщив о решении попрощаться с командой. Представители клуба провели с игроком беседу по вопросам летних планов.
По словам Фройнда, Горецка решил завершить свою деятельность в Мюнхене и после восьми лет успешной карьеры перейти в другой клуб. Леон Горецка присоединился к команде "Бавария" в 2018 году.
В текущем сезоне он принял участие в 28 матчах и забил один гол. Он достиг множества успехов в составе клуба и был одним из ключевых игроков команды.