Mxitaryan: "Inter" tarkibida raqobat kuchliroq bo‘lgan
Milaning "Inter" klubi yarim himoyachisi Genrix Mxitaryan jamoa tarkibi va ichki raqobat haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Mxitaryanning aytishicha, jamoa a’zolari bugungi kunda maksimal darajada mehnat qilmoqda va har bir o‘yinga asosiy tarkibdan kimlar tushishi oldindan aniq emas.
Uning so‘zlariga ko‘ra, o‘tgan mavsumda bu borada vaziyat ancha tushunarli bo‘lgan. O‘shanda yarim himoyada deyarli har doim Mxitaryan, Barella va Chalhanog‘lu uchligi maydonga tushishi hammaga ma’lum edi.
Joriy mavsumda 37 yoshli futbolchi barcha musobaqalarda jami 21 uchrashuvda maydonga tushib, bitta gol urdi va ikki golli uzatma amalga oshirdi. Hozirda "Inter" Italiya A Seriyasi turnir jadvalida 22 turdan keyin peshqadamlik qilmoqda.
Jamoa hisobida 52 ochko mavjud bo‘lib, bu ularning chempionlik uchun jiddiy kurash olib borayotganini ko‘rsatadi.

Мхитарян: В составе "Интера" конкуренция была сильнее
Полузащитник миланского клуба "Интер" Генрих Мхитарян поделился своими мыслями о составе команды и внутренней конкуренции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По словам Мхитаряна, игроки команды в настоящее время работают на максимуме, и заранее неизвестно, кто выйдет в основном составе на каждый матч.
По его словам, в прошлом сезоне ситуация была гораздо понятнее. Тогда в полузащите почти всегда выходили Мхитарян, Барелла и Чалханоглу, и это было известно всем.
В текущем сезоне 37-летний футболист провёл в общей сложности 21 матч во всех соревнованиях, забил один гол и сделал две результативные передачи. В настоящее время "Интер" лидирует в турнирной таблице Серии А Италии после 22 туров.