Ronaldu goli bilan "An Nasr"ga yirik g‘alaba keltirdi
Saudiya Arabistoni Proligasining 19-turida "An Nasr" jamoasi safarda "Al Holud"ga qarshi bahs olib bordi va uchrashuvni yirik hisobda o‘z foydasiga hal etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv 0:3 hisobida yakunlandi. Dastlabki gollar o‘yin boshida kiritilgan bo‘lsa, so‘nggi zarba Komanning goli bilan mustahkamlandi.
Bellashuvning eng muhim voqeasi ikkinchi bo‘lim boshida sodir bo‘ldi. 47-daqiqada Krishtianu Ronaldu hisobni ochdi.
Bu gol portugaliyalik futbolchining faoliyatidagi 961-goli bo‘ldi. Oradan ko‘p o‘tmay, 53-daqiqada Simakan ikkinchi golni kiritdi va jamoaning ustunligini yanada oshirdi.
87-daqiqada esa Koman uchinchi golni urib, jamoaning safardagi g‘alabasini rasmiylashtirdi. Mazkur g‘alabadan so‘ng "An Nasr" ochkolarini 43 taga yetkazib, musobaqa jadvalida 2-o‘ringa qaytdi.
Jamoa peshqadam "Al Hilol"dan atigi 3 ochko ortda qolmoqda. "Al Holud" esa 15 ochko bilan 14-pog‘onada qoldi.
O‘yinda Krishtianu Ronaldu yana o‘z mahoratini namoyish etdi. U o‘z imkoniyatini boy bermay, jamoasiga muhim hissa qo‘shdi.
Muxlislar uchun shunisi aniqki, bunday formadagi "An Nasr"ni to‘xtatish oson bo‘lmaydi. Manba: One.uz

Роналду своим голом принес крупную победу "Ан-Насру"
В 19-м туре Про-лиги Саудовской Аравии команда "Ан Наср" сыграла в гостях против "Аль Холуд" и одержала крупную победу. Об этом сообщает Zamin.uz.
Матч завершился со счётом 0:3. Первые голы были забиты в начале игры, а последний мяч закрепил Коман.
Самое важное событие встречи произошло в начале второго тайма. На 47-й минуте Криштиану Роналду открыл счёт.
Этот гол стал 961-м в карьере португальского футболиста. Спустя некоторое время, на 53-й минуте Симакан забил второй гол, увеличив преимущество команды.
На 87-й минуте Коман забил третий гол, оформив гостевую победу команды. После этой победы "Ан Наср" довёл количество очков до 43 и вернулся на 2-е место в турнирной таблице.
Команда отстаёт от лидера "Аль Хилаля" всего на 3 очка. "Аль Холуд" же остался на 14-м месте с 15 очками.
В матче Криштиану Роналду вновь продемонстрировал своё мастерство. Он не упустил свой шанс и внёс важный вклад в успех команды.