Upamekano va "Bavariya" shartnomasi bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda
"Bavariya" futbol klubi sport direktori Kristof Froynd himoyachi Dayo Upamekano bilan yangi shartnoma bo‘yicha olib borilayotgan muzokaralar haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Froyndning so‘zlariga ko‘ra, klub odatda muzokaralar tafsilotlarini oshkor qilmaydi.
Shuningdek, u bu safar ham qo‘shimcha ma’lumot bermasligini aytib, qaror yaqin orada qabul qilinishini ta’kidladi. Dayo Upamekano 2021 yildan beri "Bavariya" safida faoliyat yuritmoqda.
Joriy mavsumda 27 yoshli fransuz futbolchi barcha musobaqalarda 25 ta o‘yinda maydonga tushib, 1 ta gol urishga va 1 ta golli uzatma amalga oshirishga muvaffaq bo‘ldi. Himoyachining "Bavariya" bilan amaldagi shartnomasi kelasi yil yozida yakuniga yetadi.

Upamekano и переговоры по контракту с "Баварией" продолжаются
Спортивный директор футбольного клуба «Бавария» Кристоф Фройнд высказался о переговорах по новому контракту с защитником Дайо Упамекано. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Фройнда, клуб обычно не раскрывает детали переговоров.
Также он отметил, что на этот раз не будет предоставлять дополнительную информацию и подчеркнул, что решение будет принято в ближайшее время. Дайо Упамекано выступает за «Баварию» с 2021 года.
В текущем сезоне 27-летний француз сыграл во всех турнирах 25 матчей, забил 1 гол и сделал 1 результативную передачу. Действующий контракт защитника с «Баварией» истекает следующим летом.