Oskar Bobb "Fulhem" bilan uzoq muddatli shartnoma imzoladi
Klub rasmiy saytida Norvegiya terma jamoasi a’zosi, "Manchester Siti"ning qanot hujumchisi Oskar Bobb bilan shartnoma imzolaganini e’lon qildi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 22 yoshli futbolchi "Fulhem" bilan 2031 yil yoziga qadar mo‘ljallangan uzoq muddatli shartnoma imzolagan.
Bu kelishuv klubning kelajak rejalari uchun muhim bo‘lib, Bobb ushbu loyihaning markaziy o‘yinchisi sifatida ko‘rilmoqda. Transfer summasi rasmiy ma’lumotlarda keltirilmagan bo‘lsa-da, Britaniya matbuotida tarqalgan xabarlarga ko‘ra, "Manchester Siti" bu kelishuvdan taxminan 27 million funt sterling ishlab olgan.
Bundan tashqari, "shaharliklar" Bobbning kelajakda boshqa jamoaga transfer qilinishi holatida 20 foizlik ulush olish huquqini ham saqlab qolgan. Oskar Bobb "Fulhem"da 14-raqamli libosni tanladi, bu esa uning yangi jamoasida o‘zini ko‘rsatishga tayyor ekanini anglatadi.
Joriy mavsumda u "Manchester Siti" safida 15 ta o‘yinda maydonga tushib, 1 ta golli uzatma amalga oshirgan. Endi esa u "Fulhem" tarkibida o‘zini yangi darajada namoyon etishga intiladi.
Bobbning asosiy kuchli tomonlari – uning texnikasi, tor joylarda yechim topish qobiliyati va pressingdagi intizomi. Bu xususiyatlar Premer-ligada yuqori baholanadi.
Shuningdek, u yosh va o‘zini isbotlashga chanqoq futbolchi bo‘lib, bu omillar uning muvaffaqiyatini ta’minlashi mumkin. Uzoq muddatli shartnoma esa nafaqat ishonch, balki mas’uliyatni ham bildiradi.
Bobbning vazifasi – "Fulhem"da asosiy o‘yinchilardan biriga aylanish va jamoaga yangi g‘alabalar keltirish. Agar u yangi muhitga tez moslasha olsa, bu transfer mavsumning eng muvaffaqiyatli bitimlaridan biriga aylanishi ehtimoli yuqori.

Оскар Бобб подписал долгосрочный контракт с "Фулхэм"
Футбольный клуб Лондона «Фулхэм» сделал очередной важный шаг на трансферном рынке. Об этом сообщает Zamin.uz.
Клуб на официальном сайте объявил о подписании контракта с игроком сборной Норвегии, вингером «Манчестер Сити» Оскаром Боббом. По данным, 22-летний футболист подписал долгосрочный контракт с «Фулхэмом», рассчитанный до лета 2031 года.
Это соглашение является важным для будущих планов клуба, и Бобб рассматривается как центральный игрок этого проекта. Хотя сумма трансфера не была официально объявлена, по сообщениям британской прессы, «Манчестер Сити» заработал на этой сделке около 27 миллионов фунтов стерлингов.
Кроме того, «горожане» сохранили за собой право на 20% от суммы будущей продажи Бобба в другой клуб. Оскар Бобб выбрал в «Фулхэме» футболку с номером 14, что говорит о его готовности проявить себя в новой команде.
В текущем сезоне он провел за «Манчестер Сити» 15 матчей, сделав 1 голевую передачу. Теперь он стремится проявить себя на новом уровне в составе «Фулхэма».
Основные сильные стороны Бобба — его техника, умение находить решения в ограниченных пространствах и дисциплина в прессинге. Эти качества высоко ценятся в Премьер-лиге.
Кроме того, он молодой и амбициозный футболист, стремящийся доказать себя, что может обеспечить его успех. Долгосрочный контракт означает не только доверие, но и ответственность.
Задача Бобба — стать одним из ключевых игроков «Фулхэма» и приносить команде новые победы. Если он быстро адаптируется к новой среде, этот трансфер может стать одним из самых успешных в сезоне.