Rosenor: “Chelsi” uchun har bir o‘yin sinov!
Londonning “Chelsi” jamoasi bosh murabbiyi Liam Rosenor jamoada olib borilayotgan ishlar, futbolchilar bilan muloqot va o‘z g‘oyalarini amalga oshirish jarayoni haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uning aytishicha, futbolchilar bilan ishlash jarayoni yoqimli kechmoqda. Jamoa mashg‘ulot va o‘yin rejasiga to‘liq jalb qilingan, futbolchilar qilinayotgan ishga ishonch bilan yondashmoqda.
Murabbiyning fikriga ko‘ra, har qanday g‘oya muvaffaqiyatli amalga oshishi uchun natija muhim. Futbolda g‘alabalar murabbiyning ovozini balandroq eshittiradi.
Shu sababli Rosenor har bir o‘yinda imkon qadar g‘alaba qozonish uchun kurashish zarurligini ta’kidladi. Shuningdek, u hozircha jamoa haqida salbiy fikr bildira olmasligini aytdi.
Futbolchilar yosh, iqtidorli va eng muhimi, o‘rganishga hamda o‘sishga tayyor. Bu esa murabbiy uchun ijobiy signal.
Uning so‘zlariga ko‘ra, har bir futbolchini yaxshiroq tushunish, ularni nima ruhlantirishi va qanday yondashuv kerakligini aniqlash muhim. Kimdir ko‘proq e’tiborni talab qilsa, boshqasiga haddan tashqari bosim ko‘rsatmaslik kerak.
Murabbiyning vazifasi esa har bir futbolchidan maksimal darajada foydalanishdir. Hozirgi kunda “Chelsi” Angliya Premer-ligasi jadvalida 37 ochko bilan beshinchi o‘rinda bormoqda.
Kelgusida jamoaning muvaffaqiyati Rosenor aytganidek, “g‘alaba — ishonchni oshiruvchi omil” formulasi qanday ishlashiga bog‘liq bo‘ladi. Agar bu formula ishlasa, jamoa tezroq rivojlanadi.
Aks holda, futbolda g‘oyadan ko‘ra tablodagi natijalar ustun keladi. Shu bois, “Chelsi” uchun har bir o‘yin nafaqat navbatdagi uch ochko, balki yangi loyihaning sinovi hisoblanadi.

Rosenor: “Челси” для каждой игры — испытание!
Главный тренер лондонского “Челси” Лиам Розенор поделился мнением о работе в команде, общении с игроками и процессе реализации своих идей. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, работа с футболистами проходит приятно. Команда полностью вовлечена в тренировки и игровой план, игроки с уверенностью относятся к выполняемой работе.
По мнению тренера, для успешной реализации любой идеи важен результат. В футболе победы делают голос тренера громче.
Поэтому Розенор подчеркнул необходимость бороться за победу в каждой игре. Также он отметил, что пока не может дать негативную оценку команде.
Игроки молодые, талантливые и, что самое главное, готовы учиться и развиваться. Это положительный сигнал для тренера.
По его словам, важно лучше понимать каждого футболиста, что его вдохновляет и какой подход необходим. Если кто-то требует больше внимания, другому не стоит оказывать чрезмерное давление.
Задача тренера — максимально эффективно использовать каждого игрока. В настоящее время “Челси” занимает пятое место в таблице Английской Премьер-лиги с 37 очками.
В дальнейшем успех команды, как сказал Розенор, будет зависеть от того, как работает формула “победа — фактор, повышающий уверенность”. Если эта формула сработает, команда будет развиваться быстрее.
В противном случае в футболе важнее результатов на табло, чем идеи. Поэтому для “Челси” каждая игра — это не только очередные три очка, но и испытание нового проекта.