AQShda 2025 yil yakunlariga bag‘ishlangan eng yaxshi sportchilarni taqdirlash marosimi o‘tkazildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu nufuzli tadbir “DAZN Boxing” tashkiloti tomonidan uyushtirilib, unda jahonning eng kuchli va mashhur bokschilari ishtirok etdi. Quvonarlisi, yurtimiz sharafini himoya qilayotgan bokschi Isroil Madrimov ham ushbu marosimda qatnashdi.
Tadbir davomida bir qator nominatsiyalar bo‘yicha g‘oliblar e’lon qilindi. 2025 yilning “Eng yaxshi erkak bokschisi” unvoni uch vazn toifasida mutlaq jahon chempioni bo‘lgan amerikalik bokschi Terens Kroufordga nasib etdi.
Bu yutuq Kroufordning professional faoliyatidagi yuksak natijalarini yana bir bor tasdiqladi. Mazkur xabarni O‘zbekiston boks federatsiyasi matbuot xizmati e’lon qildi.
Taqdirlash marosimi ko‘plab bokschilar va sport ixlosmandlari uchun yodda qolarli voqea bo‘ldi. Isroil Madrimovning bunday tadbirlarda ishtirok etishi esa yurtimiz sporti rivojlanib borayotganining yaqqol dalilidir.

Израиль Мадримов принял участие в престижном мероприятии в США
В США прошла церемония награждения лучших спортсменов по итогам 2025 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это престижное мероприятие было организовано организацией “DAZN Boxing”, в котором приняли участие сильнейшие и известные боксеры мира. Приятно отметить, что боксер, защищающий честь нашей страны, Израиль Мадримов также участвовал в этой церемонии.
В ходе мероприятия были объявлены победители в нескольких номинациях. Звание «Лучший мужской боксер 2025 года» досталось американскому боксеру Терренсу Кроуфорду, абсолютному чемпиону мира в трех весовых категориях.
Это достижение вновь подтвердило высокие результаты Кроуфорда в его профессиональной карьере. Данное сообщение опубликовала пресс-служба Федерации бокса Узбекистана.
Церемония награждения стала памятным событием для многих боксеров и любителей спорта. Участие Израиля Мадримова в таких мероприятиях является явным доказательством развития спорта в нашей стране.